Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23. 10. 2020 10:58:28

Změna zbraňových zákonů: To není konec!

Změna zbraňových zákonů: To není konec!

Poslanecká sněmovna dnes schválila Zákon o nakládání se zbraněmi a, bohužel i Směrnicí Evropské unie vynucenou novelu Zákona o střelných zbraních. Všechny pozměňovací návrhy k těmto zákonům, které podali poslanci hnutí SPD, Sněmovna zamítla.

Já osobně jsem navrhoval zakomponovat do Zákona o nakládání se zbraněmi přesnější definici tzv. nelegální ozbrojené skupiny, aby nemohly být v žádném případě  pronásledovány a sankcionovány žádné naše legální branné spolky, ale pouze a jedině nelegální ozbrojené teroristické skupiny usilující za pomoci násilí o rozvrat státu a zničení našich svobod a demokratického režimu.

Legální systém domobran

Dále jsem navrhoval přesně vymezit a stanovit základní právní rámec
pro rezervní zálohy státu v oblasti vnitřní bezpečnosti, které by tvořily  právě jednotlivé branné spolky – sportovní či historičtí střelci apod.

Šlo mi zejména o to,  aby byly tyto subjekty integrovány za jasných podmínek
do bezpečnostního systému České republiky, kde by podléhaly pevně daným pravidlům a velení příslušných složek Policie ČR.  Tyto zálohy státu by mohly významným způsobem přispět ke stabilizaci bezpečnostního prostředí a veřejného pořádku v České republice, zejména v případech nejrůznějších krizových stavů, např. typu současné epidemie, přírodních živelních pohrom, průmyslových havárií, anebo obdobných situací, které ohrožují životy, zdraví
či majetek obyvatel České republiky. Anebo i při ochraně státních hranic.

Ne diktátu EU!

Co se týče unijní „zákazové“ novely Zákona o střelných zbraních schválené  hlasy ANO, ČSSD, Pirátů, KDU-ČSL, TOP09 a STAN a proti vůli hnutí SPD, navrhovali jsme alespoň, aby např. občané Turecka, z nichž někteří mohou být napojeni na současný turecký vládnoucí agresivní režim, neměli v  České republice nárokové právo na vydání zbrojního průkazu a další práva s tím spojená.

Odmítáme totiž, aby rizikoví cizinci (jak ze zemí EU tak zemí Severoatlantické aliance) inklinující k teroristickým či zločineckým organizacím měli  v České republice právo nosit zbraň - bez možnosti, aby  česká policie (ve spolupráci se zpravodajskými službami) mohla  jejich žádosti o zbrojní průkaz  přezkoumávat a zamítat.  

Bohužel, naše současná politická síla ve Sněmovně nám potřebné a nutné změny těchto zákonů nedovolila prosadit.

Ale jestliže nás v následujících volbách v roce 2021 v dostatečném počtu (nejen) členové branných spolků a střelci podpoří, oba tyto zákony přepracujeme ve prospěch českých občanů a bezpečnosti České republiky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama