Petr Orel

  • SZ
  • Nový Jičín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 3. 2018 20:38:00

Prezidentův projev mě velmi zklamal

Prezidentův projev mě velmi zklamal

Komentář na facebookovém profilu k inauguračnímu projevu Miloše Zemana

Ještě před pár týdny jsem se na prezidentskou inauguraci upřímně těšil, po volbách už ne. Nicméně účast na ní jsem považoval za povinnost a úctu k nejvyšší ústavní funkci, navíc jde o společné zasedání obou komor parlamentu. Užil jsem si slavnostních fanfár, vojenských zástav, hymny, přivřel oči a během slavnostního zahájení vnímal staletou, nádhernou atmosféru Vladislavského sálu. To byly ty vskutku pozitivní chvíle dnešního dne.

Pak jsem se zaposlouchal do inauguračního prezidentského projevu. Neodešel jsem během jeho průběhu, i když mě to stálo hodně vůle, stále jsem čekal na něco pozitivního, na nějakou myšlenku, která by zapadla do této slavnostní chvíle, či do roku stého výročí vzniku ČR a já se s ní mohl ztotožnit.

Nic takového jsem nezaznamenal, prezidentův projev mě velmi zklamal, navíc byl nepatřičně dlouhý.

Z dnešního slavnostního dne vyplývá smutný závěr: Pan prezident Miloš Zeman nebude během svého druhého funkčního období občany naší země spojovat, naopak, prezidentský slib, který dnes učinil a stvrdil podpisem, vzápětí během svého projevu zpochybnil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama