PhDr. Josef Skála, CSc.

historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.10.2018 21:39:18 - K.Zahradnik

Budoucnost KSČM?

Svádíte volební výsledek na současné vedení. Je to od vás velice populistické, stejně jako ten zákrok na Václavském náměstí, kde jste sice ničemu nepomohl ale politické body dostal. Já osobně jsem zastáncem názoru pana režiséra Svobody, že za komunistů se nežilo ani lépe ani hůře ale žilo se JINAK. Všichni komunisti jste, místo toho abyste se s minulostí vypořádali, zalezli do nějakých teplých kanceláří, nechali rozkrást tuto republiku a nyní se divíte, proč máte pokles preferencí. Je to velmi jednoduché, vaše voličská základna vymírá a vy nemáte co nabídnout. Roli v odborech jste přepustili socanům a všechny podniky, které jsou závislé na státních nebo komunálních penězích jsou jenom dojné krávy pro managery a firmy jejich rodinných příslušníků. Až se vrátíte k opravdové levicové politice a začnete podporovat návrhy co chrání státní majetek tak se vám vrátí i voliči. Nemyslíte si, že prádlo se má prát doma a lidi, co o ničem nerozhodují by měli raději držet ústa?

Odpověď

16.10.2018 22:11:15 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Vy máte za to, že se debakl už ve čtvrtých volbách po sobě dá svést na ty, kdo postávali s letáky před obchoďáky? Já si ty lidi urážet netroufám. V hodnocení mého jednání na Václavském náměstí jste - v rámci levicové, demokratické či aspoň jakkoli soudné veřejnosti - unikátním kůlem v plotě. Vám by vyšetřování mladého kluka podle paragrafů, za něž hrozí mastný trest odnětí svobody, skutečně nevadilo? Ptám se Vás již podruhé. 

A teď k Vašim nejapným urážkám.  "Tato republika" byla rozkradena pod fanglemi antikomunismu. Máte odvahu tvrdit opak? K loupežníkům přeběhla skutečně i masa vrtichvostů. Těch, co byli jen " komunistů". Moje maličkost měla před většinou z nich - pokud jde o profesionální předpoklady - náskok v řádu světelných let. Z pozice šéfa mezinárodní organizace o 40 miliónech členů, vystupujícího na Valných shromážděních OSN a jednající s desítkami hlav států a premiérů. Lanařily mne i vedoucí investiční banky z USA. Kývnout jim na ty nabídky, jsem miliardářem už před řadou let. Lidé z jistých západních vlád nabízeli vysoké posty v OSN či UNESCO či profesuru na prominentních univerzitách. . Jedni i druzí za to chtěli věci, namířené proti vlastní zemi, na jaké přistoupí jen křivák. Tím důvěrnější představu mám, díky čemu se stali miliardáři (nebo hodnostáři mezinárodních struktur ti, co se i na Vás culí z jejich webů a prezentací na křídovém papíře. Mne by do "teplých kanceláří" za tu cenu nedostali ani párem volů. 

Rozumím-li Vaší poslední větě správně, snaha o RESTART skutečné levice Vás upřímně rmoutí. Budete se s ní muset naučit žít. Levicová strana, za jejíž krédo lidé neváhali cedit krev, není privátním majetkem. Propadá-li se střemhlavým pádem, mají ti, komu to není jedno, právo a povinnost udělat maximum pro nápravu dřív, než bude pozdě. "Ruhe und Ordnung", které svým kloťákům ukládal císař pán, neplatí ani na Václavském náměstí. To jsme si stačili vysvětlit už minule. Tím méně to ovšem platí na půdě levicové strany. I s tím se - adrenalin, neadrenalin - budete muset naučit žít.

Kdo že tu promeškal příležitost "držet ústa", posoudí nepochybně samo publikum PL.