JUDr. Jiří Pospíšil

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

25.06.2026 9:07:08 - nodřej kvapný

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic nejde, je snad nějaký summit životně důležitý? Nebo tak zásadní pro demokratické fungování států? Třeba kdyby šlo o nějaké volby nebo něco podobného, tak to i chápu, ale takhle mi to teda přijde hodně zvláštní a nespravedlivé. Co třeba nějaká rovnost před zákonem, jako že podmínky včetně toho jak soudy postupují, by měli platit pro všechny stejně? Poprosím vás o váš pohled a odborné vysvětlení – soudě podle ústavního výboru, v kterém jste. Děkuji Kvapný

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

Tento dotaz čeká na zodpovězení.