Projekt ParlamentníListy.cz

reklama

Projekt ParlamentníListy.cz přináší zejména unikátní novinku na českém mediálním trhu, kterou je neomezený přístup ze strany všech víc jak 40 tisíc volených zastupitelů do části Politici voličům, kde zcela bez zásahu redakce, případně administrátora, je publikován jejich autorizovaný obsah.

Tento systém nastoluje to, po čem všichni volení zastupitelé dlouhá léta volali: Tedy umístění svých idejí a myšlenek, případně článků do médií bez jakéhokoli dalšího zásahu. Cílem projektu je v tomto ohledu vytvořit určitý politický Facebook - samostatný systém komunikace jednotlivých volených zastupitelů, registrovaných občanů a případně dalších společensko-politických institucí.

Novinkou projektu je i to, že na politiku nahlíží redakční část jako na celek rovnocenných prvků a subjektů, z nichž každý má právo na svůj názor. Extrémní názory jsou v tomto případě označovány Jinýma očima, což je jedna z rubrik serveru. Spolu s ní se v názorové části ocitá například rubrika Příběh, Půlnoční rozhovor anebo cyklus interview Na hraně s Xaverem, kterou vede zkušený moderátor Luboš Xaver Veselý.

Vlastní redakční činnost je jednoznačně motivující a povzbuzující pro hlavní cíl webu: rozpoutat diskuzi a umožnit komunikovat ve velkém měřítku zastupitelům jejich názory, na které si čtenáři mohou vytvořit vlastní, ničím nezkreslený názor.

Pokud jde o diskuze pod jednotlivými materiály, kterých je několik tisíc denně, snaží se ParlamentníListy.cz být co nejvíce liberální, jak již bylo uvedeno a přinášet maximum názorů bez ohledu na to, zda jsou tzv. mainstreamové či minoritní a přinášet i názory osobností anebo minoritních skupin, které dříve v médiích nedostávaly prostor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Redakce

reklama