Bobošíková tvrdí: Z politiky neodejdu

28.4.2010 9:19 dop.

Jana Bobošíková z politiky rozhodně nehodlá odejít. A to ani tehdy, pokud v květnových volbách do sněmovny neuspěje ani ona, ale ani strana Suverenita.

Bobošíková tvrdí: Z politiky neodejdu

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková v úterním rozhovoru pro pořad Českého rozhlasu Studio Česko řekla, že neskládá zbraně a v politice nekončí.

"Jde o celoroční projekt. Pokud se nedostanu do sněmovny, budu kandidovat na podzim," řekla Rádiu Česko předsedkyně strany Politika 21, která do voleb vede uskupení Suverenita-Blok Jany Bobošíkové. 

Jenže poté rozhlas na své webové stránce uvedl, že loni v říjnu Bobošíková řekla rozhlasu něco jiného. V rozhovoru pro Rádio Česko tvrdila, že pokud v těchto volbách neuspěje, z politiky odejde. "Sama v sobě mám věci uspořádány tak, že tyto volby do Poslanecké sněmovny jsou pro mě opravdu volby poslední. V momentě, kdy bych neuspěla, tak už bych dál neoslovovala českou veřejnost a nechtěla bych její důvěru pro své působení v politice," řekla tehdy.

Bobošíková je v květnových sněmovních volbách lídrem uskupení Suverenita-Blok Jany Bobošíkové. Původně deklarovala, že bude kandidovat  v Ústeckém kraji po boku těžkých vah Jiřího Paroubka či Miloše Zemana. Nedávno ale svůj postoj změnila a kandiduje na Ostravsku, tedy na severu Moravy.

„Já jsem přehodnotila své rozhodnutí. Mé původní bylo špatné, chci nyní kandidovat tam, kde žije nejvíce občanů a kde jsou velké sociální problémy. Já jsem na Ostravsko neutekla," řekla Bobošíková v posledním rozhovoru pro Rádio Česko.

Také deklarovala, že na Ústecku bude držet palce Miloši Zemanovi. Jak již uvedl v úterý server ParlamentníListy.cz, Bobošíková totiž řekla, že Miloše Zemana má v oblibě. Dle jejího soudu to je jediný politik - a je jedno jestli bývalý - který není zkorumpovatelný.

„Já jsem ráda, že se Miloš Zeman vrací do politiky. Mám totiž výhrady ke všem politikům, kteří mají problémy s vilami v Toskánsku a podobně, to ale Zeman nemá. Stačí mu totiž chleba se sádlem, takže je těžce zkorumpovatelný," dodala Bobošíková.

Pomoci do sněmovny jí mají i advokátka Klára Slámová nebo zpěvák Vítězslav Vávra, kteří za Suverenitu kandidují. Svou podporu straně deklarovala bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková nebo zpěvačka Helena Vondráčková. Ta bude zpívat na předvolebních mítincích Suverenity v Moravskoslezském kraji, kde se zúčastní a vystoupí na třech až čtyřech mítincích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…