Energetické koncepce máme odlišné, ale bezpečné, shodli se Nečas a Seehofer

23.11.2011 20:13

Česká republika a sousední německá spolková země Bavorsko se shodují, že i když bude zásobování energií na obou stranách vycházet z rozdílných konceptů, bude bezpečné a zodpovědné. V Praze to dnes uvedli premiér Petr Nečas a jeho bavorský kolega Horst Seehofer po společném jednání. Vyslovili se také pro další spolupráci v energetické oblasti a propojování přenosových sítí, nejen elektrických, ale například i plynovodu Gazela.

Energetické koncepce máme odlišné, ale bezpečné, shodli se Nečas a Seehofer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas před vlajkou Evropské unie

Nečas přivítal zařazení železničních tratí z Mnichova a Norimberka do Prahy do základní transevropské dopravní sítě. "Jsem velmi rád, že mohu konstatovat naši shodu na podpoře modernizace železniční tratě mezi Prahou a Mnichovem," podotkl Nečas. Podle premiérů to je důležitý impulz pro rozvoj česko-bavorské dopravní infrastruktury. Obě strany také chtějí pokračovat "ve společném úsilí na zajištění bezpečnosti a plynulosti přeshraniční dopravy".

Nemáme co skrývat, řekl Nečas

Německo, a tudíž i Bavorsko, se na rozdíl od Česka rozhodlo opustit výhledově využívání jaderné energie. Nečas Seehofera informoval, že nabídl německé kancléřce Angele Merkelové uspořádání veřejné diskuse o dostavbě české jaderné elektrárny Temelín. "Skutečně nemáme co skrývat, chceme být vůči svým sousedům maximálně otevření," prohlásil Nečas. Je to podle něj výraz české vůle po dobrém partnerství se sousedy.

Podle informací ČTK tak Praha chce zamezit možným verbálním půtkám a sporům o bezpečnost elektrárny, jako byly mezi Rakouskem a Českem. Spory poškodily česko-rakouské vztahy.

Čtěte více:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sirotci: Andrej Babiš odpověděl na hubování Junckera a představil překvapivý plán

13:25 Sirotci: Andrej Babiš odpověděl na hubování Junckera a představil překvapivý plán

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pro Le Monde řekl, že považuje za skandální, že některé…