Mezian (ČSSD): Do Hospice sv. Štěpána míří půlmilionová dotace

13.9.2012 6:40 dop.

I zásluhou krajského, a zároveň litoměřického zastupitele Hassana Meziana (ČSSD) získá Hospic sv. Štěpána od Ústeckého kraje mimořádnou půlmiliónovou dotaci. Tu schválilo krajské zastupitelstvo. Finanční pomoc poté, co zařízení nedostalo dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Hassan Mezian pomohl prosadit.

Mezian (ČSSD): Do Hospice sv. Štěpána míří půlmilionová dotace
Foto: Archiv
Popisek: Krajský zastupitel Ústeckého kraje MUDr. Hassan Mezian

„Současná sociální politika státu prakticky neexistuje a sociální služby se potýkají s nedostatkem financí. To je případ nejen Hospicu sv. Štěpána, ale i Domova Slaný. Obě zařízení jsem navštívil a rozhodl jsem se jednat. V případě litoměřického hospicu se podařilo navýšit mimořádnou dotaci z Fondu Ústeckého kraje ze 100 na 500 tisíc korun,“ konstatoval Hassan Mezian, který kandiduje na senátora za Litoměřicko a Slánsko.

 „Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Ministerstvo zdravotnictví ČR nemají přesnou metodiku financování a přehazují si úhradu výkonů a lůžek jako horký brambor,“ uvedl již po návštěvě Domova Slaný Hassan Mezian.

 Krajský zastupitel chce po případném vítězství v Senátu zahájit širokou debatu o budoucnosti sociálních zařízení pro nevyléčitelně nemocné spoluobčany. „Je nutné, aby Česká republika měla dlouhodobou koncepci sociálních služeb, která bude řešit v dlouhodobém horizontu financování těchto zařízení, aby se nestalo to, co nyní například Hospicu sv. Štěpána,“ uvedl Hassan Mezian.

 Hospic sv. Štěpána nepatří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. V České republice je celkem 15 hospiců, které jsou nestátními neziskovými organizacemi a jsou tedy plně závislé na dotacích, příspěvcích a darech. Financování sociálních služeb na území Ústeckého kraje je dosud v kompetenci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. To ale v posledních letech postupně snižuje své příspěvky. Litoměřický hospic má rozpočet zhruba 22 milionů korun ročně. Za 1. pololetí letošního roku jím prošlo na 140 pacientů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…