Mrtvý soudce byl podivín: Sprostě nadával štěkajícím psům a trestal je

10.07.2012 6:47

Z jedné strany udržovaný rodinný dům, z druhé strany zarostlá zahrada, ve které je uložena spousta nepotřebných věcí. Na takovém místě byl nalezený mrtvý soudce Miloslav Studnička. Deník Právo potvrdil, že měl podřezané hrdlo.

Mrtvý soudce byl podivín: Sprostě nadával štěkajícím psům a trestal je
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Podle sousedů byl soudce Studnička podivín a s okolím ve Frenštátu pod Radhoštěm se nestýkal. V domě se prý nikdy neobjevil žádný příbuzný ani jiná návštěva. Studnička působil plachým dojmem, ačkoliv byl v soudní síni postrachem i pro nejotrlejší zločince. 

„Choval se docela normálně, ale ti jeho psi, to bylo něco neskutečného. Měli jste vidět, když je ráno vypustil, byl to strašný rámus. Pak jim vulgárně nadával a přísně je trestal, když byli neposlušní. Přes den, když byl v práci, psi naříkali a chtěli ven,“ popsal Právu jeden ze sousedů.

Sousedům šestnáctičlenná psí smečka vadila. Studnička ale na stížnosti nedbal, a tak se proti němu chystalo sepisování petice, dodává bulvární deník Blesk.

Soudce žil v neuvěřitelném nepořádku

„Žil ve velmi nestandardním prostředí, v domku byl neuvěřitelný nepořádek. S nikým ze sousedů se moc nebavil. Někdy se mně zdálo, že má radši zvířata než lidi,“ řekl Lidovým novinám člen frenštátské radnice.

Podle Lidových novin nepanuje po nalezení mrtvého ve městě obava o bezpečnost. Lidé mají pocit, že případný útočník šel cíleně.  „Kdyby šel krást, nevybral by si místo, kde štěká tolik psů. A místo, které evidnentně slouží spíše pro sváteční pobyty,“ řekla jedna ze sousedek.

Vyšetřovatelé se přiklánějí k sebevraždě

Studnička se prý chystal se soudcováním skoncovat a důchod strávit na chalupě v Beskydech. Chtěl se věnovat svým psům, kterých podle zjištění Práva choval na dvě desítky.

„Vzhledem k některým velmi nestandardním věcem, v jakém prostředí a jakým překvapivým způsobem života tam žil, tak se policie začíná stále více přiklánět k tomu, že šlo o sebevraždu. Je to velice rálná varianta,“ řekl deníku zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

12:51 Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

Na Dnech NATO vystoupil se zásadními slovy legendární účastník druhé světové války, stíhací pilot RA…