Nevíme, jak bude. A to je prý v české politice už normální

17.12.2012 8:15

Podle komentátora Petra Honzejka je Česká republika v poslední době v režimu „last minute“. Zásadní věci se řeší na poslední chvíli a naprosto nepředvídatelně. Je to prý jeden z největších problémů naší politiky.

Nevíme, jak bude. A to je prý v české politice už normální
Foto: archiv Miloše Zemana
Popisek: Volební klip prezidenta Miloše Zemana

„Tři týdny před prezidentskou volbou nevíme, jestli se vůbec uskuteční. Dva týdny před koncem roku nevíme, jak budeme platit daně,“ píše.

Příjemné mrazení z nejistoty, podobné tomu, když si na poslední chvíli vybíráme zájezd, se však nedostavuje. Přitom úkolem státu naopak je dávat občanům jistotu. Podnikatelé mají právo znát výši DPH a zakalkulovat do do cen. Termín prezidentské volby mají právo znát nejen kandidáti, ale i všichni voliči, jejichž mandátu se pak zvolený prezident bude dovolávat.

Tato nepředvídatelnost však podle něj v naší politice není ničím novým. Přinejmenším od roku 1998, kdy Václav Klaus zmobilizoval voliče proti Miloši Zemanovi a pak se s ním dohodl na rozdělení moci, prý můžeme od politiků očekávat cokoliv. Přeběhlíky, ohlášené a zase zrušené volby. „Postupně se stala nepředvídatelnost politického rozhodování normou,“ píše komentátor.

Jestli prý tato země něco potřebuje, tak je to konec této politiky last minute. Pro začátek by prý stačilo dodržovat dohody, aby mohly zákony začít platit včas.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerrstvo financí: Čtyřiadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

22:49 Ministerrstvo financí: Čtyřiadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

V úterý 15. října proběhlo už čtyřiadvacáté slosování Účtenkovky, do kterého 338 tisíc aktivních sou…