Paroubek Lidovému domu: To nebyla žádná kampaň. Měli jste štěstí

17.10.2010 4:19 odp.

Kolaboranti a populisti, tak expředseda ČSSD Jiří Paroubek tituloval své stranické kolegy před posledními volbami. Nelíbila se mu totiž nová kampaň, které se mimo jiné distancovala od jím zavedeného stylu politiky.

Paroubek Lidovému domu: To nebyla žádná kampaň. Měli jste štěstí

A i nyní, když sociální demokracie vyhrála ve 13 statutárních městech a do druhého kola senátního klání jí pokračuje 22 kandidátů, Paroubek nehodlá svá slova vzít zpátky. Tvrdí, že za úspěch nemohla politika ČSSD, ale asociální reformy nynějšího kabinetu.

Asociální vláda nahrává ČSSD

"Myslím, že to s kampaní nemělo nic společného. Nejlepším agitátorem ve prospěch sociální demokracie je vláda a její hloupě asociální politika," řekl Paroubek ve vyjádření pro Lidové noviny.

Už před volbami byl nynější řadový poslanec Paroubek často slyšet. Jako projev křupanství označil odmítnutí, které vedení ČSSD poslal již o prázdninách zpěvákovi Michalu Davidovi, která byl jednou z tváří Paroubkovi kampaně před volbami do sněmovny. "Líčit jej jako normalizačního umělce může jen hlupák," řekl tehdy Paroubek v rozhovoru pro MF DNES. Chvíli před volbami si to také s Paroubkem rozházeli ministři Martin Pecina a Jan Kohout, kteří podepsali výzvu Za slušnost v politice. Iniciativu Jiří Paroubek označil za "kolaborační" a odmítl, že by se socialisté měli "klanět před opozicí".

Boj o Senát

Další kritika dopadla i na hlavy ČSSD z Prahy 5, které ve své kampani využila heslo "Pryč s narkomany, bezdomovci a hernami". A zatím co po vyhlášení výsledků komunáních a prvního kola senátních voleb zvládlo v sídle sociální demokracie nadšení, Paroubek vše hodnotil velice střízlivě. Druhé kolo senátních voleb totiž bude údajně velice náročné.

"V Čechách je jistá Kutná Hora (kandidát ČSSD Jaromír Strnad, pozn. red.). Jistý je Palas, Žaloudík, Tesařík. U těch ostatních i na Moravě to bude boj," napsal Lidovým novinám Jiří Paroubek. ČSSD by přitom chtěla získat 12 mandátů, aby uchopila většinu v Senátu.

Čtěte také:

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…