Pospíšil končí. Tak prý rozhodlo dusné jednání vedení ODS

24.02.2012 7:09

Dramatické grémium nejužšího stranického vedení ODS vyústilo v dohodu, že v pondělí se uskuteční schůzka, na které se rozhodne, kdo ministra nahradí, uvádí deník Právo. Sám ministr to popírá.

Pospíšil končí. Tak prý rozhodlo dusné jednání vedení ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

Podle špiček ODS je neudržitelná Pospíšilova politika na ministerstvu a s tím i jeho pozice ve vládě. Rozzuřený byl i samotný premiér Nečas. Pospíšila kritizovali zejména kvůli jeho rok trvající snaze o odvolání Vlastimila Rampuly.

„Nejde rozdělovat státní zástupce na hodné a zlé,“ padlo na grémiu. „Tahle šílená hra už nemůže dál pokračovat,“ vyjádřil se další účastník grémia.

Sám Pospíšil informace o svém konci samozřejmě popírá a k průběhu grémia se nechce vyjadřovat. „Mohu říct pouze to, že žádná úvaha o tom, že bych měl skončit, případně kdy, nepadla,“ ujišťuje ministr.

Kdo Pospíšila případně nahradí, není jasné. O funkci ministra spravedlnosti mají mimořádný zájem Věci veřejné. Strana však nemá kromě Karolíny Peake vhodnou osobu, která by byla schopná rezort zastávat. A Karolína Peake se zase nechala slyšet, že o funkci nemá zájem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …