Výstupem projektu s názvem Alliance for Inclusive Investment in Social Care & Support bude vzdělávací program, který společně s online kurzem přispěje k posílení vzájemného porozumění, důvěry a schopnosti spolupracovat při zajišťování udržitelnějšího financování sociálních služeb.
Z pohledu vývoje počtu pracovních míst je totiž právě sektor sociálních služeb tím nejrychleji rostoucím v celé Evropě. Zaměstnává více než 11 milionů zaměstnanců a umožňuje ženám větší participaci na trhu práce. Udržitelné financování tohoto sektoru je důležité zajistit i s ohledem na nepříznivý trend stárnutí populace, a tedy nutnost udržovat stávající kapacity a budovat nové.
Významnou aktivitou, na které české partnerské organizace v rámci evropského projektu spolupracovaly a která byla v uplynulých týdnech dokončena, je tzv. pilotní ověřování. Prakticky to znamenalo vytvořit českou verzi přednáškového cyklu založeného na vzdělávacích modulech vyvinutých v rámci mezinárodního partnerství (12 organizací z Belgie, Španělska, Nizozemí a České republiky) a nabídnout ji posluchačům.
Samotné přednášky byly původně naplánovány jako tři dvoudenní bloky pořádané v měsících říjen až listopad 2020. Z důvodu pandemie covidu-19 se však v prezenční formě podařilo realizovat pouze jeden dvoudenní blok, a to ve dnech 1. a 2. října 2020. Zbývající dva proběhly online v termínech 18. a 19. února a 11. a 12. března 2021. Přednášející si připravili celkem 14 témat, mezi nimi například:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva