Bezpečná jízda s elektromobilem - první kurz pro veřejnost uspořádá autodrom koncem srpna

27.06.2018 20:39 | Zprávy

Zájemci z řad veřejnosti se mohou hlásit do kurzu bezpečné jízdy s elektromobilem, který mostecký autodrom uspořádá 26. srpna. Další budou následovat na základě poptávky. Nabídka zatím nemá v tuzemsku obdobu, potenciální kupci vozů na elektrický pohon se nyní musejí spoléhat výhradně na informace dealerů. „Věříme proto, že se svými bateriemi poháněnými auty přijedou za námi a naučí se dostat z auta maximum jeho užitných vlastností, vyzkoušejí si, jak auto nejlépe ovládat v různých, a to i extrémních situacích a svým chováním přispějí ke zvýšení bezpečnosti na českých silnicích,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Bezpečná jízda s elektromobilem - první kurz pro veřejnost uspořádá autodrom koncem srpna
Foto: Autodrom Most
Popisek: Kurz bezpečné jízdy s elektromobilem na Autodromu Most

Instruktoři, kteří tematický obsah teoretické výuky i prvky praktického výcviku na plochách polygonu s využitím technologií koncipovali ve spolupráci s odborníky na elektromobilitu, už mají pilotní kurz za sebou. Zúčastnili se ho představitelé vybraných státních institucí a předních firem zabývajících se energetikou, dovozem a výrobou aut. Více informací o kurzu bezpečné jízdy s elektromobilem zájemci najdou ZDE.

„Očekáváme, že v blízké budoucnosti elektromobilů na českých silnicích výrazně přibyde. Je proto nutné, aby se jejich majitelé i řidiči služebních vozů s nimi naučili dobře zacházet a aby také věděli, jak se chovat v případě nenadálých situací či kolizí. I proto jsme se rozhodli pro rozšíření nabídky stále populárnějších kurzů bezpečné jízdy s konvenčními auty,“ upřesnila Svobodová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

13:44 ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně připojili čtvrtý výrobní blok k přenosové síti. Dok…