ČVUT pořádá mezinárodní symposium, věnované problematice chytrých měst

18.05.2017 16:44

Fakulta dopravní a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze jsou pořadateli třetího ročníku mezinárodní konference věnující se aktuálním otázkám spojeným s problematikou „chytrých měst“. Akce se uskuteční ve dnech 25. a 26. května 2017 v historických prostorách Kláštera minoritů v Praze, vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

ČVUT pořádá mezinárodní symposium, věnované problematice chytrých měst
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Symposium není čistě vědeckou platformou. Poskytuje prostor pro diskusi mezinárodních představitelů státní správy, vedení měst, významných firem a akademické obce nad již uskutečněnými, ale především novými projekty v oblasti Smart Cities.

Součástí programu bude i společný desetidenní workshop pro studenty University of Maryland a Fakulty dopravní ČVUT v Praze, kteří budou pracovat na konkrétních projektech chytrých měst zadaných například společností ICT Operátor. Své závěrečné práce pak představí na prezentačním odpoledním bloku v pondělí 29. května.

Záštitu nad symposiem převzal prezident České republiky Miloš Zeman a dále pak Magistrát hlavního města Prahy. Osobní účast potvrdila také ředitelka odboru pro udržitelný rozvoj hromadné dopravy města New York paní Porie Saikia-Eapen.

Partnery akce jsou jak vědecké instituce, jako je IEEE Czech Republic, CIOB, jihoamerická dopravní platforma EATIS a její evropská obdoba EPTS, tak partnerské univerzity University of Maryland, University of California - Santa Barbara a University of Texas - El Paso. Dále pak významné komerční společnosti: HPE, ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY, ŠKODA TRANSPORTATION, ICT Operátor, ČD TELEMATIKA, SIEMENS, EON, ČD VUŽ, ELTODO, UBER, PVZP, ELAI, TRALYS, EY a MICROSOFT.

Další detaily o symposiu včetně bližšího programu naleznete na webu (ZDE) nebo na emailu (ZDE).

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČIŽP: Veřejnoprávní Český rozhlas si před odvysíláním informaci neověřil

15:52 ČIŽP: Veřejnoprávní Český rozhlas si před odvysíláním informaci neověřil

Reakce ČIŽP na nepravdivé tvrzení Českého rozhlasu k odvolání bývalé ředitelky Oblastního inspektorá…