FNUSA: Naši zdravotníci vyšetřovali na Festivalu zdraví

10.06.2025 22:33 | Tisková zpráva

Velkou preventivní akcí v Brně odstartovat třítýdenní Festival zdraví. Zájemcům přináší nejen preventivní vyšetření, ale i workshopy, přednášky a diskuze s odborníky.

FNUSA: Naši zdravotníci vyšetřovali na Festivalu zdraví
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Zahajovací a největší událost v rámci festivalu se uskutečnila v sobotu 7. června ve sportovním areálu Hroch, kde na návštěvníky čekala osvěta také od specialistů z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Jeden z preventivních stánků obsadil tým z II. interní kliniky FNUSA a LF MU s kontrolou hladiny cukru v krvi. „Cukr jsme změřili 330 návštěvníkům, což je přibližně o polovinu více než vloni. Naštěstí měli všichni vyšetření glykémii v pořádku – ti, u kterých byla naměřená hodnota vyšší, už o svém zdravotním problému věděli,“ komentuje staniční sestra ambulance diabetologie Jana Havránková.

Dermatologický tandem ve složení MUDr. Edita Marvanová a Iveta Kusovská zkontroloval znaménka 307 návštěvníkům. O preventivní prohlídky znamének byl již tradičně velký zájem a opět potvrdily svůj význam – zdravotnice z I. dermatovenerologické kliniky FNUSA a LF MU zachytily jeden suspektní melanom, pět basaliomů a osm dysplastických névů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Rozsudek Nejvyššího soudu ohrožuje flexibilitu trhu práce a přináší právní nejistotu

16:08 HK ČR: Rozsudek Nejvyššího soudu ohrožuje flexibilitu trhu práce a přináší právní nejistotu

Hospodářská komora upozorňuje na rizika spojená s nedávným rozsudkem Nejvyššího soudu, který se týká…