ČVUT pořádá mezinárodní symposium, věnované problematice chytrých měst

18.05.2017 16:44

Fakulta dopravní a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze jsou pořadateli třetího ročníku mezinárodní konference věnující se aktuálním otázkám spojeným s problematikou „chytrých měst“. Akce se uskuteční ve dnech 25. a 26. května 2017 v historických prostorách Kláštera minoritů v Praze, vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

ČVUT pořádá mezinárodní symposium, věnované problematice chytrých měst
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Symposium není čistě vědeckou platformou. Poskytuje prostor pro diskusi mezinárodních představitelů státní správy, vedení měst, významných firem a akademické obce nad již uskutečněnými, ale především novými projekty v oblasti Smart Cities.

Součástí programu bude i společný desetidenní workshop pro studenty University of Maryland a Fakulty dopravní ČVUT v Praze, kteří budou pracovat na konkrétních projektech chytrých měst zadaných například společností ICT Operátor. Své závěrečné práce pak představí na prezentačním odpoledním bloku v pondělí 29. května.

Záštitu nad symposiem převzal prezident České republiky Miloš Zeman a dále pak Magistrát hlavního města Prahy. Osobní účast potvrdila také ředitelka odboru pro udržitelný rozvoj hromadné dopravy města New York paní Porie Saikia-Eapen.

Partnery akce jsou jak vědecké instituce, jako je IEEE Czech Republic, CIOB, jihoamerická dopravní platforma EATIS a její evropská obdoba EPTS, tak partnerské univerzity University of Maryland, University of California - Santa Barbara a University of Texas - El Paso. Dále pak významné komerční společnosti: HPE, ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY, ŠKODA TRANSPORTATION, ICT Operátor, ČD TELEMATIKA, SIEMENS, EON, ČD VUŽ, ELTODO, UBER, PVZP, ELAI, TRALYS, EY a MICROSOFT.

Další detaily o symposiu včetně bližšího programu naleznete na webu (ZDE) nebo na emailu (ZDE).

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

16:08 Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

Stále více spotřebitelů mění dodavatele energií. Řada z nich se přitom o proces přechodu mezi obchod…