Česká centra: Rozpoznáme, zda hovoříme s osobou, či chatbotem s umělou inteligencí?

13.10.2020 21:20 | Zprávy

Česká centra se v rámci oblasti Věda, výzkum, vzdělávání soustřeďují na prezentaci české vědy v zahraničí. Téma „umělá inteligence“ získává čím dál tím více na síle. Nyní se ke slovu opět dostává České centrum Londýn, které nabízí další díl vyhledávaného cyklu AI Science Café.

Česká centra: Rozpoznáme, zda hovoříme s osobou, či chatbotem s umělou inteligencí?
Foto: Česká centra
Popisek: Česká centra

Tentokrát je na pořadu dne téma Konverzační umělá inteligence s Janem Šedivým. Beseda se uskuteční v angličtině a bude přenášena prostřednictvím facebookových stránek Českých center. Zájemci mohou zasílat své dotazy prostřednictvím webu https://www.sli.do/ s použitím hashtagu #ConversationalAI. Vedle Českého centra Londýn se oblasti propagace české vědy ve světě intenzivně věnují i další pobočky, například České centrum Berlín, Brusel, Madrid, Stockholm, New York.

Ve sféře umělé inteligence se v současnosti derou na výsluní inteligentní reproduktory. Jan Šedivý z fakulty elektrotechnické ČVUT představí sociálního chatbota Alquista, kterého pod jeho vedením navrhl tým studentů ČVUT a který se dvakrát za sebou umístil na druhém místě v prestižní soutěži Amazon Alexa Prize. Sám Jan Šedivý zastává myšlenku, že s budoucími AI aplikacemi budeme jednou komunikovat přirozeným jazykem. V rámci streamované besedy pak celou soutěž stručně představí. Současně se zaměří na know-how týmu kolem Alquista, které zahrnuje několik oborů, jako je konverzační umělá inteligence, správa dialogů, lingvistika, zvukový design, kreativní psaní a mnoho dalších. Objasní problematiku vývoje dialogů pro oblíbená konverzační témata, v neposlední řadě shrne jak z Alquista vyrobit uživatelský produkt. Debatu s Janem Šedivým po přednášce povede Michael Londesborough.

Přemysl Pela, ředitel Českého centra Londýn: „Umělá inteligence je budoucnost. České centrum Londýn prezentuje inovativní a kreativní témata, která jsou současná a otevírají trendy budoucnosti. To je jednoduchý koncept, který zaujal i tak prestižní instituci v Londýně, jakou je Královský institut. Projekt AI Science Café Series 2020 se po nucené kovidové přestávce vrací v polovině října v současné době digitálního prostředí s velmi aktuálním tématem komunikační umělé inteligence.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Věříte Zelenskymu?

Je nebo není podle vás pravda, že některé české firmy dodávají Rusku stroje k výrobě zbraní? Mě na tom zaráží, že pro svá tvrzení nepředložil žádný důkaz a jestli má pravdu, jak to, že on to ví a politici této země ne? A taky, jestli je to pravda, co bude dál? Hrozí něco daným firmám? Ještě by mě za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČPZP: Většina smluv o cestovním pojištění je uzavírána levněji online, na pobočku zamíří jen každý pátý cestovatel

11:15 ČPZP: Většina smluv o cestovním pojištění je uzavírána levněji online, na pobočku zamíří jen každý pátý cestovatel

Počet lidí, kteří si před cestou do zahraničí sjednají pojistnou smlouvu prostřednictvím internetový…