Česká republika představila schopnosti a sílu svého leteckého průmyslu

01.09.2016 16:03

Zvýšit export českého leteckého průmyslu a najít pro něj nové trhy – to byl cíl Dne českého leteckého průmyslu pro diplomatický sbor a vojenské přidělence akreditované v ČR, který uspořádalo 1. září 2016 Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo obrany ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu, Asociací Leteckých výrobců a Svazem českého leteckého průmyslu. Akci otevřel ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Česká republika představila schopnosti a sílu svého leteckého průmyslu
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Letecký den byl příležitostí k tomu, aby se 150 zúčastněných zástupců diplomatického sboru a vojenských přidělenců akreditovaných v ČR seznámilo s potenciálem českého leteckého průmyslu, s jeho výrobky a službami. "Cílem akce bylo představit Českou republiku jako zemi, která je schopna nabídnout špičkové technologie a výrobky v oblasti letectví a má zájem o obchodní i technickou a technologickou spolupráci na světovém trhu," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Bezmála 35 českých firem, státních podniků a českých univerzit seznámilo účastníky se špičkovými technologiemi českého leteckého průmyslu, konkrétně s projekty L-39 NG, L-410 NG, EV-55, Z-143, UGV TAROS. Uskutečnily se statické i dynamické ukázky letecké techniky, robotických systémů a technického vybavení včetně prezentace projektů vědy a výzkumu českých univerzit a výzkumných pracovišť.

"Nabízíme ekonomickou, technologickou i technickou spolupráci, včetně spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje a vzájemných investic. Cesta takovéto komplexní průmyslové spolupráce je podle mého názoru v současných podmínkách boje proti terorismu a globálních hrozeb i příležitostí jediná možná," dodal Jan Mládek.

Prezentace se uskutečnila poprvé v rámci pilotního projektu a podle hodnocení účastníků byla úspěšná. Zároveň ukázala, že spolupráce resortů průmyslu a obchodu a obrany může podpořit úsilí českých firem v oboru letectví při hledání nových obchodních příležitostí ve světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…