DPP: Návštěvníci pražské zoo si mohou koupit jízdenku na lanovou dráhu bezkontaktní kartou

20.10.2017 19:14

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Československou obchodní bankou (ČSOB) umožní od pondělí 23. října 2017 platbu za jízdné na lanovou dráhu v pražské zoo bezkontaktní platební kartou.

DPP: Návštěvníci pražské zoo si mohou koupit jízdenku na lanovou dráhu bezkontaktní kartou
Foto: DPP
Popisek: lanová dráha v pražské zoo

Návštěvníci lanové dráhy v pražské zoo si tak budou moci pořídit jízdenku snadno a rychle pouhým přiložením své platební karty Mastercard či Visa k prodejnímu terminálu.

Jedná se o podobný systém nákupu jízdenek, jež v současné době funguje v pilotním projektu na tramvajových linkách č. 18 a 22. Na základě dobrých zkušeností z provozu těchto zařízení v tramvajích se DPP rozhodl tuto technologii zpřístupnit také návštěvníkům lanové dráhy v zoo, přestože jízdné na lanové dráze v zoo není integrováno v pražské MHD. Také se během pilotního projektu ukázalo, že zahraniční turisté z celého světa rádi využívají platbu bezkontaktními platebními kartami a je předpoklad, že i při návštěvě lanové dráhy v pražské zoo využijí možnosti zakoupení jízdného bezkontaktní platební kartou místo shánění kovových mincí do stávajících automatů na jízdenky.

„Dlouholeté zkušenosti z podobných projektů se snažíme sdílet s našimi partnery. Věřím, že tím přispíváme k zavádění smysluplných a jednoduchých řešení, která především usnadňují život občanům a návštěvníkům měst,“ říká Jan Kubíček, ředitel Strategických partnerství ČSOB a dodává: „Chytrá platební řešení, která v českých městech ČSOB implementovala společně s partnery, jsou pro cestující velice jednoduchým a komfortním řešením usnadňujícím jejich odbavení ať v MHD či právě na lanové dráze v pražské zoo.“

Návštěvníci si budou moci zakoupit během jedné platby jízdné pro 1, 2, 3, 4, 5 nebo 10 osob. Jízdenku při vstupu do odbavovacího prostoru lanové dráhy návštěvníci předloží ke kontrole a na jízdence bude vyznačeno její použití. Jízdenky se prodávají pouze na jednu jízdu.

Jízdné činí 25 Kč pro jednotlivou jízdu (nahoru nebo dolů) cestujícího staršího 6 let. Děti do 6 let se přepravují zdarma, a to pouze na klíně osoby starší 15 let, přičemž každá tato osoba může na klíně přepravovat pouze jedno dítě.

Za rok 2016 lanovka v zoo přepravila celkem 327 878 cestujících.

Více o lanové dráze v pražské zoo zde.

Více o bezkontaktním placení zde.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 142 autobusových linek, dále 24 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2017 bylo ve vlastnictví společnosti 1 179 autobusů, 857 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 175 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2017 celkem 10 962 zaměstnanců, z toho 4 230 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj připravuje rozšíření časových jízdenek na autobusovou dopravu v regionu

17:03 Pardubický kraj připravuje rozšíření časových jízdenek na autobusovou dopravu v regionu

Možnost rozšíření časových jízdenek na autobusovou dopravu byla hlavním tématem jednání hejtmana Par…