Další ČD Lounge v novém: Na hlavním nádraží v Olomouci je zasvěcena Aloisi Negrellimu

27.10.2017 16:02 | Zprávy

Manželům Zátopkovým, siru Nicholasi Wintonovi, inženýrovi Janu Pernerovi a teď i průkopníkovi výstavby železnic Aloisi Negrellimu, těm všem se národní dopravce rozhodl zasvětit salonky ČD Lounge na nádražích. Cestující tak mají příležitost prohlédnout si ukázky z díla významných osobností, dozvědět se něco o jejich životě a při čekání si také užijí většího komfortu. České dráhy vylepšily v těchto moderních čekárnách dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi připojení.

Další ČD Lounge v novém: Na hlavním nádraží v Olomouci je zasvěcena Aloisi Negrellimu
Foto: red
Popisek: ČD - logo

České dráhy otevřely síť šestice čekáren ČD Lounge už před více než dvanácti lety. Zákazníci si v nich můžou před cestou odpočinout, nebo se občerstvit. Dříve byly tyto salonky primárně určeny cestujícím vlaků SC Pendolino, nicméně národní dopravce zareagoval na poptávku a dveře těchto čekáren otevřel i lidem cestujícím v dalších vlacích vyšší kvality. Oddělená a moderní čekárna nenabízí jen klid, ale přidává i bezplatný přístup k internetu pomocí nové spolehlivější technologie Wi-Fi, dětský koutek, elektrické zásuvky a ve většině případů i toaletu a přebalovací pult. Všechny ČD Lounge jsou navíc klimatizované, samozřejmostí jsou displeje s časy odjezdů a pravidelný, nebo stálý dozor zaměstnanců ČD.

„Chceme, aby ČD Lounge nabízely zákazníkům kromě pohodlí při čekání na vlak i něco navíc. S rozšiřující se klientelou také měníme i design celého prostoru a vybrali jsme osobnosti spjaté se železnicí nebo regionem. V Olomouci padla volba na stavitele, který se za svého působení zasloužil o propojení Vídně s Olomoucí a dále s Ostravskem i s Prahou. Navíc v den příjezdu prvního vlaku do Olomouce, 17. října 1841, mu bylo propůjčeno čestné občanství tohoto tehdy královského hlavního města,“ vysvětluje krok národního dopravce Ludvík Urban, člen představenstva Českých drah zodpovědný za regionální dopravu.

V listopadu loňského roku už zástupci Českých drah, města Brna, Jihomoravského kraje a rodiny autora zasvětili ČD Lounge v Brně grafikovi a ilustrátorovi Jiřímu Boudovi. V dubnu tohoto roku následovala pardubická čekárna, která patří staviteli železnic Janu Pernerovi. V červnu se pak pro zákazníky otevřely hned dva salonky: na pražském hlavním nádraží zasvěcený siru Nicolasi Wintonovi a ve stanici Ostrava hl.n. věnovaný úspěchům manželů Zátopkových.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Ministerstvo spravedlnosti napodruhé přiznalo pomoc oběti sexuálního násilí

22:31 Ombudsman: Ministerstvo spravedlnosti napodruhé přiznalo pomoc oběti sexuálního násilí

Podle zástupce ombudsmana vedou změny na Ministerstvu spravedlnosti k vstřícnějšímu přístupu k oběte…