FN Hradec Králové uspěla s projektem na další rozvoj dobrovolnické činnosti

11.05.2021 7:33

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspěla s žádostí o dotaci v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím dobrovolnické činnosti. Cílem podpory je další rozvoj dobrovolnictví v nemocnicích.

FN Hradec Králové uspěla s projektem na další rozvoj dobrovolnické činnosti
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Hlavním cílem působení dobrovolníků ve FN HK je pomoc při navození psychické pohody u pacienta a rozptýlení od nemoci. Od získání dotace v programu očekáváme zintenzivnění této formy pomoci, včetně náboru dalších dobrovolníků, například akcemi na školách,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN HK Mgr. Dana Vaňková.

V současné době je v souvislosti s epidemií COVID-19 dobrovolnický program ve FN HK s ohledem na zákaz návštěv pacientů a epidemiologická opatření utlumen. Před vypuknutím epidemie pomáhalo na několika pracovištích nemocnice zhruba 15 dobrovolníků, především studentů vysokých škol, kteří byli pacientům společníky u lůžka či při procházkách v rámci areálu FN . Dobrovolníci s pacienty trávili čas především povídáním si nebo četbou.

Celkem v nemocnici od roku 2005 v rámci dobrovolnického programu působilo více než 200 dobrovolníků. Nyní od roku 2013 nemocnice na programu úzce spolupracuje s Diecézní katolickou charitou Hradec Králové.

Dobrovolnickou činnost ve Fakultní nemocnici Hradec Králové organizuje nová koordinátorka dobrovolníků, kterou je Mgr. Blanka Vápeníková. V případě dotazů o možnostech spolupráce ji můžete kontaktovat na telefonech 495 832 907 nebo 722 983 019 či e-mailu: blanka.vapenikova@fnhk.cz. Bližší informace o dobrovolnictví ve FN HK je možné najít ZDE.

Projekt Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím dobrovolnické činnosti je spolufinancován Evropskou unií z Evropského sociálního fondu v rámci operačního programu Zaměstnanost. Ministerstvo zdravotnictví ČR schválilo celkem 13 žádostí o poskytnutí dotace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Doporučení protiepidemických opatření pro bezpečné Vánoce

10:49 MeSES: Doporučení protiepidemických opatření pro bezpečné Vánoce

Mezioborová skupina pro epidemické situace (MesES) zveřejnila dnes nové stanovisko ve kterém doporuč…