Projekt je podpořen v rámci programu spolupráce Interreg CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským regionálním rozvojovým fondem (ERDF). Správa KRNAP bude spolupracovat s vedoucím partnerem, Technickou univerzitou v Drážďanech, a dalšími 9 partnery z Německa, Rakouska, Itálie, Polska a České republiky.
Výstupem projektu v Krkonoších bude revize Územního systému ekologické stability (ÚSES) a zároveň vznikne studie hodnocení míry fragmentace krajiny. Na území Krkonoš pracují obě správy národních parků (KRNAP i KPN) na základě společné metodiky a tím pádem vznikne tzv. kostra ekologické stability. V praxi bude třeba lépe zajištěna průchodnost krajiny pro velké savce.
Klíčovým konceptem evropské agendy je zelená infrastruktura (ZI). Dle definice Evropské komise se jedná o „Strategicky plánovanou síť přírodních a polopřírodních oblastí s rozdílnými environmentálními prvky, jež byla navržena a pečuje se o ni s cílem poskytovat širokou škálu ekosystémových služeb. Zahrnuje zelené plochy (nebo modré plochy, jde-li o vodní ekosystémy) a jiné fyzické prvky v pevninských (včetně pobřežních) a mořských oblastech. Na pevnině se zelená infrastruktura může nacházet ve venkovských oblastech i v městském prostředí.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva