MŠMT: K zápisům do 1. tříd přijde 108 tisíc dětí

26.03.2018 10:11

Více než 108 tisíc dětí přijde letos k zápisům do prvních tříd základních škol. Zápisy se budou na všech základních školách konat od 1. do 30. dubna. Z původního lednového termínu byly zápisy přesunuty na duben už v loňském roce.

MŠMT: K zápisům do 1. tříd přijde 108 tisíc dětí
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

„Ve vývoji předškolních dětí je velmi znát každý měsíc navíc. Více času proto pomůže také rodičům, kteří pro své dítě zvažují například odklad,“ říká k posunutí zápisů náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl.

K zápisům tak přijdou letos rodiče s dětmi narozenými od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012. Pokud ale dítě není tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to rodič, může ředitel školy odložit začátek povinné školní docházky o jeden školní rok. K žádosti musí být přiloženo jak posouzení příslušného školského poradenského zařízení, tak i odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

Do první třídy ale může být přijato i dítě, kterému bude šest let až v průběhu nacházejícího školního roku. Do školy mohou být pětileté děti ale přijaty jen na žádost rodičů a pokud jsou přiměřeně tělesně i duševně vyspělé. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince je kromě toho také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení. Podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června dalšího roku je potřeba doporučující vyjádření školského poradenského zařízení i odborného lékaře.

Podle odhadů MŠMT přijde k zápisům kolem 135 tisíc dětí, do prvních tříd základních škol ale nastoupí více než 108 tisíc dětí, z toho 84 300 šestiletých, 700 pětiletých a přes 23 000 sedmiletých a starších, tudíž po odkladu.

Aktualizované „Informace  k organizaci zápisů k povinné školní docházce“ jsou zveřejněné ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

22:54 Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

Dnešní výběrové řízení s elektronickou aukcí s historicky nejvyšší minimální cenou, a to 1 miliarda …