Ministerstvo spravedlnosti: Reakce na šíření účelových a lživých informací Seznam zprávy

30.03.2023 10:32 | Tisková zpráva

Článek redaktorů A. Jelínkové a L. Valáška “Co ví Blažek…” obsahuje nepravdivé informace, které si navíc v mnoha ohledech navzájem odporují.

Ministerstvo spravedlnosti: Reakce na šíření účelových a lživých informací Seznam zprávy
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Skutečností je, že články těchto redaktorů obvykle obsahují nepřesné a zkreslené informace, ale tento článek je již vrcholem účelového zkreslování informací ze strany těchto dvou redaktorů. Pro tentokrát se současně jedná o informace zcela lživé. V této souvislosti vyzýváme šéfredaktora Seznam zprávy, aby věci uvedl na pravou míru a redakce se omluvila za šíření nepravdivých informací, neboť ministr spravedlnosti o žádné takové dokumenty ani informace nežádal a VSZ v Olomouci Radim Daňhel mu tyto ani neposkytl a k tomu doslova uvedl:

„Nejednalo se o nic, co by mohlo jakkoliv ohrozit probíhající trestní řízení, neboť tyto doklady byly již doručeny osobám, proti nimž se trestní řízení v dané době vedlo, i jejich obhájcům a tyto doklady neobsahovaly nic, co by mohlo odhalit jakékoliv plánované úkony či jiné skryté postupy,“ reagoval vrchní žalobce v pondělí.

reklama

autor: PV

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Česká republika získala na evropském finále dopravní soutěže bronz

7:14 BESIP: Česká republika získala na evropském finále dopravní soutěže bronz

Česká republika dosáhla i letos na mezinárodní úrovni dalšího velkého úspěchu – na evropském finále …