Ministerstvo spravedlnosti vyzývá znalce, soudní tlumočníky a soudní překladatele, aby se přihlásili do datových schránek

21.06.2021 13:30

Ministerstvo vnitra tyto datové schránky zřídilo v souladu s § 4 odst. 3 zákona č. 300/2008 Sb. a na základě čl. VII. zákona č. 255/2019 Sb., a rozeslalo znalcům, soudním tlumočníkům a soudním překladatelům přístupové údaje, jejichž prostřednictvím je nezbytné se do datové schránky přihlásit.

Ministerstvo spravedlnosti vyzývá znalce, soudní tlumočníky a soudní překladatele, aby se přihlásili do datových schránek
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Datová schránka je zpřístupněna prvním přihlášením držitele do datové schránky, nejpozději však 15. dnem po dni, kdy mu byly přístupové údaje doručeny. K doručení přitom může dojít jak převzetím obálky s přístupovými údaji nebo doručením datové zprávy, tak i náhradním doručením (tzv. fikcí doručení), tj. uplynutím 10 dnů od oznámení o uložení zásilky na poště.

Podle aktuálních údajů poskytnutých Ministerstvem vnitra se k datu 17. 5. 2021 nepřihlásilo do datové schránky ještě 2 813 znalců a 1 224 soudních tlumočníků a soudních překladatelů. Nevybírání písemností zaslaných soudy a jinými orgány veřejné moci do profesní datové schránky může mít závažné právní důsledky. Proto je nezbytné, aby se znalci, soudní tlumočníci a soudní překladatelé neprodleně do datové schránky přihlásili. V případě, že přístupové údaje neobdrželi, musejí se aktivně zajímat o jejich náhradní doručení a za tímto účelem kontaktovat přímo Ministerstvo vnitra. Kontaktní údaje jsou k dispozici ZDE.

Podrobnosti k datovým schránkám znalců jsou uvedeny ZDE.

Podrobnosti k datovým schránkám soudních tlumočníků a soudních překladatelů jsou uvedeny ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Dva případy Aujeszkyho choroby u psů na Zlínsku

8:41 Státní veterinární správa: Dva případy Aujeszkyho choroby u psů na Zlínsku

V České republice byly v posledních několika týdnech potvrzeny dva případy úhynů loveckých psů, naka…