Ministři obrany Evropské unie v Tallinnu diskutovali nejen o kybernetické bezpečnosti

08.09.2017 22:20

Ve dnech 6. a 7. září se v hlavním městě Estonska, Tallinnu, uskutečnilo neformální zasedání ministrů obrany Evropské unie (EU). Českou republiku reprezentoval náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

Ministři obrany Evropské unie v Tallinnu diskutovali nejen o kybernetické bezpečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Program začal společnou večeří, které se účastnili ministři obrany, vysoká představitelka Evropské unie Frederica Mogherini, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a zástupce generálního tajemníka OSN pro mírové operace Jean – Pierr Lacroix. Jedním z témat diskuse byly aktuální otázky regionální a světové bezpečnosti.

Následující den se konalo pracovní jednání, které se zaměřilo na otázky kybernetické bezpečnosti v rámci Evropské unie s cílem zvýšit povědomí o instrumentech EU v této oblasti a upozornit na důležitost politické koordinace a strategické komunikace v reakci na potenciální kybernetický útok. Dalším bodem jednání pak byla bezpečnostní situace v Africe, a to zejména v zemích Sahelu, které se nacházejí na hlavní tranzitní trase pro migranty z Afriky do Evropy.

Podpora afrických vlád

Ministři diskutovali také další možné směřování aktivit Evropské unie v tomto regionu, například možnosti podpory vládám těchto zemí v jejich společné snaze bojovat s pašeráky a teroristickými skupinami v Africe.

V poslední části jednání se pak ministři obrany spolu se svými kolegy z ministerstev zahraničních zemí zabývali zhodnocením pokroku jednotlivých iniciativ na posilování evropské obranné spolupráce. Ministři podpořili aktivaci Stálé strukturované spolupráce, která umožní členským státům formálně prohlubovat spolupráci v oblasti společné bezpečnostní a obranné politiky EU, a to konkrétně při rozvoji jejich vojenských schopností.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …