NÚKIB: Slavnostní setkání k 5. výroční založení úřadu

03.08.2022 12:47 | Tisková zpráva

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) uspořádal u příležitosti 5. výročí svého vzniku slavnostní setkání, které proběhlo v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně za účasti vedení Úřadu, významných hostů a zaměstnanců.

NÚKIB: Slavnostní setkání k 5. výroční založení úřadu
Foto: NÚKIB
Popisek: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

NÚKIB vznikl 1. srpna 2017 v důsledku novelizace Zákona o kybernetické bezpečnosti, na základě které se agenda kybernetické a informační bezpečnosti, společně s problematikou veřejně regulované služby Galileo, vyčlenila z Národního bezpečnostního úřadu. Pod regulaci Úřadu spadá kritická informační infrastruktura, významné informační systémy a systémy poskytovatelů základní služby, jakožto zcela zásadních prvků fungování státu. Dnes tedy NÚKIB představuje klíčovou součást bezpečnostního systému státu podílejícího se na zajišťování ochrany a obrany ČR v tzv. 5. doméně.

„Za pouhých pět let se NÚKIB vypracoval v nezávislou, národně i mezinárodně uznávanou a respektovanou organizací s přibližně 300 zaměstnanci. A zasadil se o výrazné posílení bezpečnosti a odolnosti České republiky a jejích institucí v kyberprostoru“, uvedl ředitel NÚKIB Lukáš Kintr ve své úvodní řeči a dále doplnil: „Význam institucí jako je NÚKIB, a především pak jejich správné začlenění mezi instituce podílející se na zajišťování odolnosti, obranyschopnosti a národní bezpečnosti jako celku neustále vzrůstá.“

Na setkání kromě ředitele Úřadu vystoupili i ministr pro legislativu Michal Šalomoun, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, předchůdci současného ředitele NÚKIB, náčelník generálního štábu Armády ČR generálmajor Karel Řehka a Dušan Navrátil a předseda stálé komise pro kontrolu činnosti NÚKIB Petr Letocha. Mezi dalšími hosty nechyběli zástupci Parlamentu České republiky, zástupci akademické obce a představitelé dalších státních institucí a sdružení.

V rámci slavnostního setkání také došlo k mimořádnému ocenění Jaroslava Šmída, poradce ředitele NÚKIB, který byl donedávna náměstkem ředitele odpovědným za sekci kybernetické bezpečnosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

7:05 Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

V roce 2020 začala plzeňská zoo chovat v rámci spolupráce zejména českých a slovenských zoo ohroženo…