Nadace ČEZ: Olympionička Bártová vyhecovala Lutyni, sportují tam celé rodiny

28.06.2018 10:23

V Dolní Lutyni na Karvinsku najdete jen málo osamělých běžců, nejčastěji se tam sportuje v tandemu rodič – dítě. Velký podíl na tom má Daniela Bártová, bývalá světová rekordmanka ve skoku o tyči a účastnice letních olympiád v Barceloně a Sydney, která ve spolupráci s místní základní školou letos zorganizovala už šestý ročník Lutyňské tretry.

Nadace ČEZ: Olympionička Bártová vyhecovala Lutyni, sportují tam celé rodiny
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

V ní soutěží v běhu, vrhu koulí a skoku do dálky právě dvojice dětí a rodičů, kterých bylo letos téměř 90. Originální závody podpořila grantem na nákup cen a sportovního vybavení Nadace ČEZ. „Je to krásný nápad a navíc úžasně převedený do praxe,“ vysvětlil mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

„Každému říkáme, že budoucí šampióni nemusí nutně hned trhat rekordy. I ten, kdo nevyhrává, nakonec může jet na olympiádu, o čemž jsem se sama osobně přesvědčila,“ vysvětluje Daniela Bártová, proč má před sportovní stránkou závodu přednost dobrá atmosféra a vytvoření motivace pro děti, kterou letos zajistili například mistři republiky v házené z HCB Karviná nebo horolezec Leopold Sulovský.

„Netradičním závodem chceme do sportovních aktivit zapojit co nejvíce dětí a zároveň podpořit rodinu a její hlavní funkci. Ta v dnešní uspěchané době spočívá ve společných zážitcích a stmelení rodiny. Proto jsme rádi, že mnoho rodin už spolu sportuje celoročně a na závěr roku se přijdou oboustranně podpořit,“ dodala Daniela Bártová, která v Dolní Lutyni pracuje jako učitelka v mateřské škole.

Podpory energetiků, kteří nedaleko Dolní Lutyně provozují Elektrárnu Dětmarovice, si váží i vedení obce. „Jsme rádi, že máme v elektrárně dobrého souseda, který pravidelně podporuje aktivity pro naše občany a hlavně pro děti,“ říká starosta obce Pavel Buzek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj loni zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost

22:31 Jihočeský kraj loni zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost

Jihočeský kraj loni zaznamenal rekordní, historicky nejvyšší návštěvnost hromadných ubytovacích zaří…