Nejen pendlerům je určen česko-rakouský konzultační den týkající se důchodů. Koná se ve Znojmě

25.04.2015 18:04

Pracovali jste nebo stále pracujete v Česku a v Rakousku a nevíte například to, jakým způsobem se vám budou započítávat odpracované roky do důchodu? Především pro vás je určen další mezinárodní konzultační den, který se letos uskuteční v úterý 19. května ve Znojmě. Konzultace nejen pro přeshraniční pracovníky, tzv. pendlery, připravila a odborně zajistila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PV).

Nejen pendlerům je určen česko-rakouský konzultační den týkající se důchodů. Koná se ve Znojmě
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Zájemci tak mají jedinečnou možnost bezplatně se obrátit na odborníky z obou zemí s dotazy, které se týkají jejich důchodového pojištění. Tlumočení je v případě potřeby zajištěno. Cílem konzultačního dne je informovat především občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky a Rakouska o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech v souladu s platnými nařízeními Evropské unie. Odborníci účastníkům konzultací rovněž poskytnou cenné rady, jak postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady jsou k žádosti zapotřebí a podají jim další užitečné informace, které vyplynou z dotazů.

Konzultační den proběhne v úterý 19. 5. 2015 v budově Okresní správy sociálního zabezpečení Znojmo, na adrese Vídeňská 701/31.

Využijte možnost objednání

Vzhledem k tomu, že o konzultace je tradičně velký zájem, je vhodné se předem objednat na telefonním čísle + 420 515 205 210. Tým konzultantů budou tvořit vždy český a rakouský odborný pracovník, informace poskytnou ve dvou časových blocích - od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin. Jednotlivé konzultace jsou plánovány ve dvacetiminutových intervalech. Přednost při poradenství budou mít objednaní klienti.

Nezapomeňte si vzít s sebou

Všichni, kdo se rozhodnou využít možnosti konzultace, by s sebou rozhodně měli mít průkaz totožnosti, doklady o pojištění (především ty, na kterých je uvedeno rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případnou korespondenci s nositelem pojištění, pracovní smlouvy, atd.

O konání akce informují dvojjazyčné plakáty, které jsou vyvěšeny mimo jiné na pracovištích okresních správ sociálního zabezpečení a pobočkách rakouského nositele pojištění.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

22:08 AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …