Výbušné: Německé jednotky na Ukrajině

24.04.2024 9:45

Místopředseda FDP Wolfgang Kubicki řekl, za jakých okolností musejí němečtí vojáci přijít na Ukrajinu a rázně pomoct napadené zemi proti Rusku. Jak napsal server nejčtenějšího německého deníku Bild, vylovil „výbušnou větu o německých jednotkách na Ukrajině“. Vedle toho se pustil do ostrého slovního souboje s mladou političkou Zelených.

Výbušné: Německé jednotky na Ukrajině
Foto: Repro X
Popisek: Mapa ukrajinské protiofenzivy

Wolfgang Kubicki (*1952) je členem dolní komory německého parlamentu s přestávkami od roku 1990. A ze své pozice oznámil, kdy by Němcko mělo poslat svou pozemní armádu na Ukrajinu. Podle zkušeného politika by se tak mělo stát za situace, že Rusko použije jaderné zbraně.

Použití jaderných zbraní v Evropě jadernou mocností má zcela jiné výzvy,“ řekl politik FDP. „Musíme se zabývat otázkou, zda se vlastně musíme k Rusku chovat jinak nejen ekonomicky, ale i vojensky,“ poznamenal Kubicki s tím, že v případě ruského jaderného úderu by byly na stole všeho všudy dvě možnosti. Buď se Ukrajina okamžitě vzdá, nebo Francouzi, ale i Němci pošlou své vojáky bránící se zemi na pomoc.

V případě použití ruské taktické jaderné zbraně se podle Kubického rozdělí i německá společnost.

„Potom polovina německé populace řekne: Na Ukrajinu už nebudeme dodávat zbraně, protože nechceme být terčem ruského jaderného útoku. Druhá polovina řekne: Teď se musíme masivně zapojit, protože nemůžeme dovolit, aby byla Ukrajina takto zmasakrována.“

Podle Kubického je třeba zvolit druhou z těchto možností. Kubicki zdůraznil, že Putin a ruský generální štáb musejí dostat v koordinaci Němců, Francouzů, Britů a Američanů na srozuměnou,  že toto by znamenalo překročení červených linií, po kterých přejde Západ k pádné odpovědi.

Kubicky na sebe upozornil také během tvrdého politického střetu s mluvčí Zelené mládeže Svenjou Appuhnovou.

O tvrdém střetu těchto dvou politiků informovaly servery německého listu Die Welt a magazínu Focus.

Appuhnová kupříkladu tvrdí, že by německá politická reprezentace měla zrušit legislativní dluhovou brzdu a nastartovat německou ekonomiku za cenu, že se masivně zadluží. „Zbytek světa si dělá legraci z Německa, protože se drží dluhové brzdy. Jak to změníme?“ zeptala se.

Svenja Appuhnová si stěžovala, že „vrozenou vadou“ koalice sociálních demokratů, liberálů z FDP a Zelených byla nevyřešená „finanční otázka“. Nyní federální vláda „ve velkém měřítku“ selhává při zajištění spravedlnosti. Široké masy podle ní zažívají největší reálné mzdové ztráty od druhé světové války. „To je opravdu velký problém, kdy semafory nenacházejí vůbec žádné odpovědi,“ stěžovala si politička Zelených.

Naproti tomu Kubicki volá kupříkladu po nastavení flexibilní věkové hranice odchodu do důchodu, což je pro političku Zelených zcela nepřijatelné.

Model jeho strany zajišťuje flexibilní vstupní věk. Jeho vlastní žena například odešla do důchodu dříve a musela se smířit s tím, že bude dostávat méně penzijních bodů.

„Předpokládám, že vaše žena si nemusela dělat starosti s tím, že půjde sbírat láhve,“ poznamenala mluvčí Zelené mládeže hrubě na osobní úrovni.

Kubicki oponoval, že tady dochází ke střetu mladého horkého srdce a chladné zkušené mysli.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Už jim zase asi otrnulo..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 24.04.2024 10:30:55
Když se na východ vypravil Napoleon, skončili Rusové v Paříži. Když se na východ vypravil Hitler, skončili Rusové v Berlíně. Tak to někdo chce zkusit potřetí?

|  24 |  0

Další články z rubriky

Ne politici. To lidé jsou hloupí. Topolánek šel proti voličům

13:55 Ne politici. To lidé jsou hloupí. Topolánek šel proti voličům

Václav Moravec pozval do svých Otázek 3 bývalé premiéry – Mirka Topolánka, Jiřího Rusnoka a slovensk…