OHK Most: Dobrý list komory

27. 6. 2018 17:45

Okresní hospodářská komora Most již pošestnácté ocenila odborné znalosti a dovednosti absolventů střeních škol, členů OHK Most Dobrým listem komory. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění v obřadní síni města Mostu z rukou předsedy OHK Most Ing. Junga, viceprezidenta HK ČR pana Romana Pommera, vedoucího Odboru školství, kultury a sportu Statutárního města Most Ing. Tomáše Brzka, 1. místostarostky města Litvínova RNDr. Eriky Sedláčkové a dalších významných hostů 31 absolventů středních škol na Mostecku.

OHK Most: Dobrý list komory
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

Letos byl poprvé zvlášť předáván Dobrý list komory tzv. „Uznávaný tovaryš řemesla“, který převzali absolventi, kteří ukončili střední vzdělání výučním listem. V poměru 11:20, byly dobré listy rozděleny mezi absolventy oborů zakončených maturitní zkouškou a absolventy oborů zakončených výučním listem.

OHK Most spolu se střední školou, která držitele navrhuje, dobrým listem garantuje odborné znalosti a dovednosti oceněných a je připravena tyto absolventy vstupující na trh práce dále doporučit zaměstnavatelům. Generálním partnerem DLK pro tovaryše byla akciová společnost PRODECO. Předávání tohoto prestižního ocenění se zúčastnil generální ředitel a předseda představenstva Ing. František Maroušek a vedoucí odboru správy majetku Ing. Martin Tykal, Ph.D. Generálním partnerem DLK pro maturitní obory byla společnost s ručením omezeným Bilfinger Industrial Services Czech.

Při této příležitosti byl také oceněn historicky čtvrtým Dobrým listem komory speciál za druhé místo v mezinárodní matematické soutěži Adama Riese, žák gymnázia Teplice Daniel Šafránek.

Obě slavnostní akce se konaly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka. Nad „tovaryši“ převzal záštitu také prezident HK ČR Ing. Vladimír Dlouhý, CSc. Tohoto slavnostního aktu se zúčastnila také zástupkyně německé partnerské komory z Chemnitz, Mgr. Michaela Holá a zástupkyně Úřadu práce ČR v Mostě Ing. Monika Hnátková. Akce probíhala za účasti zástupců všech škol, jejichž bývalí žáci ocenění získali.

Doprovodný program zajišťovalo Kytarové kvarteto Floriánek žáků Základní umělecké školy F. L. Gassmanna v Mostě. 4 skladby zahráli pod vedením pana učitele Bohumila Anděla Veronika Roudová, Adéla Miriničová, Václav Kindl a Jan Švestka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Energetické úspory na krajských školách přinesou přes 60 milionů

15:39 Ústecký kraj: Energetické úspory na krajských školách přinesou přes 60 milionů

Asociace poskytovatelů energetických služeb letos již po deváté vyhlašovala výsledky soutěže o nejle…