Pardubický kraj: Svitavská speciální škola dostala nový plášť, střechu a dílny

13.01.2019 21:21

Významným okamžikem ve Speciální základní škole a střední škole ve Svitavách se stalo slavnostní dokončení jedné z největších investic do tohoto zařízení, které má v letošním školním roce 58 žáků.

Pardubický kraj: Svitavská speciální škola dostala nový plášť, střechu a dílny
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.
reklama

Jednalo se o druhou etapu stavebních úprav objektů v ulici Milady Horákové za více jak 14 milionů korun. Slavnostní akce, která byla zároveň rozloučením s dlouholetým ředitelem školy Igorem Klossem, se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Celý školní objekt je velice zajímavý také z historického hlediska s přihlédnutím k jeho minulosti. Část objektu totiž bývala menší výrobnou, což je v interiérech na mnoha místech patrné. Pro nás se jedná o významnou investici do objektu, který náleží do širšího centra města a nyní vhodně zapadá do celé linie staveb. Ačkoliv byly v průběhu realizace různé dílčí komplikace, tak výsledné dílo předčilo má očekávání,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Celá investice za více jak 14 milionů korun zahrnuje opravu novorenesanční fasády na průčelí hlavní budovy, stavební úpravy na objektu tělocvičny, rekonstrukci střech školní družiny a dvoupodlažní přístavbu budovy dílen. První etapa, která byla dokončena v roce 2016, vyšla na 7,5 milionu korun,“ sdělil hejtman, který zároveň poděkoval dosavadními řediteli Igoru Klossovi za jeho dlouholetou práci a vedení školy. Od února jej ve funkci nahradí Magdalena Dvořáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Autodrom Most: Nový provozovatel servisu v areálu autodromu rozšířil služby pro motoristy

15:55 Autodrom Most: Nový provozovatel servisu v areálu autodromu rozšířil služby pro motoristy

Řidiči nejen z Mostecka mohou nyní využívat rozšířených autoservisních služeb v areálu autodromu. Dř…