Každoročně v tomto období vyzýváme veřejnost, aby k dění ve svém okolí nebyla lhostejná. Současně apelujeme na rodiče, aby komunikovali se svými dětmi, všímali si, s kým a jak jejich dítě tráví volný čas, zejména při pohybu na internetu, a aby v žádném případě nepodceňovali jejich zdánlivě malicherné problémy a starosti. Děti nemají dostatečné životní zkušenosti s překonáváním nesnází a často volí cestu útěku jako jediné možné řešení ze situace, která jim není komfortní. Pokud rodiče pohřešují své dítě, neměli by váhat s kontaktováním policie. „Jakmile rodič zjistí, že postrádá své dítě a vyčerpal ze svého pohledu již všechny možnosti pro jeho nalezení, měl by se co nejdříve obrátit na Policii České republiky, která je vždy připravena zahájit pátrání s maximálním nasazením sil a prostředků. Čas je při pátrání proti nám, čím dřív zahájíme vlastní pátrání, tím větší je šance na úspěšné vypátrání živého a zdravého dítěte,“ dodává plk. Mgr. Jan RYBÁR, vedoucí odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.
Policisté každoročně pátrají po několika stovkách dětí, přičemž velmi důležitý je kontakt policisty s rodičem a získání co nejvíce poznatků k pohřešované osobě. Veřejnost proto o problematice pátrání informujeme každoročně zajímavými interaktivními aktivitami. Začátkem května byly na krajská ředitelství policie doručeny propagační předměty v podobě pomněnek a letáků s informacemi o pátrání, které občané ve svých regionech obdrží buď přímo z rukou policejních preventistů, nebo je budou mít k dispozici v knihkupectvích, knihovnách, čekárnách u lékařů či v informačních střediscích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva