Potravinářská inspekce zveřejňuje úplnou Zprávu o činnosti za rok 2018

17.06.2019 17:16

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na svém webu aktuálně uveřejňuje úplnou Zprávu o činnosti za rok 2018 v elektronické podobě, která je k dispozici široké veřejnosti, spotřebitelům, provozovatelům potravinářským provozů i zástupcům médií.

Potravinářská inspekce zveřejňuje úplnou Zprávu o činnosti za rok 2018
Foto: SZPI
Popisek: SZPI
reklama

Dílčí informace ze Zprávy inspekce přednesla a uveřejnila na tiskové konferenci Ministerstva zemědělství a SZPI v Praze dne 27. 3. 2019.

Výsledky kontrolní činnosti za rok 2018 potvrzují, že nejvíce pochybení z celkového množství hodnocených šarží se vyskytuje u potravin dovážených ze třetích zemí (25,1%), dále u potravin výrobců ze zemí EU (16,9%) a nejnižší míru pochybení představují potraviny z tuzemské produkce, u 13% z hodnocených šarží. Tento trend se v posledních letech opakuje a i loňské výsledky ukázaly, že nejvyšší míru spolehlivosti vykazují právě produkty tuzemských výrobců.

SZPI uskutečnila v roce 2018 celkem 43 401 vstupů do provozoven potravinářských podniků, provozoven společného stravování, celních skladů a internetových obchodů. Z tohoto počtu inspektoři SZPI vykonali 25 067 kontrolních vstupů do provozoven maloobchodního prodeje, 14 290 vstupů do provozoven společného stravování, 5 868 vstupů ve výrobě potravin, 1 876 kontrol ve velkoskladech, 599 v prvovýrobě, 1 041 v ostatních místech (např. při přepravě, celních skladech apod.).

V rámci těchto kontrol zjistili inspektoři celkem 3 514 nevyhovujících šarží potravin a ostatních výrobků.

Mezi nejproblematičtější komodity z hlediska kontrolních výsledků patřil med (46,3% nevyhovujících šarží z hodnocených), masné výrobky (19%), víno (23,9%), čerstvé ovoce (16,9%), mléčné výrobky (18,3%), skořápkové plody (28,2%) a doplňky stravy (14%).

Další informace týkající se například správních řízení, celkové výše uložených pokut a dalších podrobných statistických údajů se dočtete ve Zprávě o činnosti za rok 2018, která je uveřejněna a ke stažení na webových stránkách inspekce ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín realizuje další opatření na úsporu vody, je také průkopníkem ve využívání dešťovky

22:31 Zoo Zlín realizuje další opatření na úsporu vody, je také průkopníkem ve využívání dešťovky

Zlínská zoo již několik let zavádí řadu aktivních opatření týkajících se hospodaření s vodou. I při …