Spolupráce mezi ÚOHS a Právnickou fakultou UPOL prospěje studentům i státní správě

15.10.2021 7:33 | Tisková zpráva

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a děkan Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Václav Stehlík dnes svými podpisy stvrdili memorandum o navázání vzájemné spolupráce mezi oběma institucemi.

Spolupráce mezi ÚOHS a Právnickou fakultou UPOL prospěje studentům i státní správě
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Předseda ÚOHS při této příležitosti uvedl, kde spatřuje benefity vzájemných vztahů: „Chceme rozvíjet vzájemnou spolupráci tak, aby z ní měly prospěch obě strany, tedy jak Úřad při efektivním vymáhání soutěžních pravidel, tak právnická fakulta při výchově studentů a ve vědecké činnosti.“

„Naše fakulta se hodlá na soutěžní právo specializovat a do budoucna plánujeme otevření centra, které se bude tímto právním odvětvím zabývat. Z tohoto pohledu je tedy úzká spolupráce s Úřadem velice přínosná,“ řekl po podpisu děkan Václav Stehlík.

Spolupráce mezi ÚOHS a fakultou se bude odehrávat v několika rovinách. Zástupci obou institucí se budou účastnit pořádaných seminářů, přednášek, konferencí a školení. Obě strany budou také podporovat vzájemnou odbornou konzultační činnost, např. v otázkách analýzy rozhodovací praxe, judikatury či jejich kritické reflexe, diskusí ohledně přípravy nových právních předpisů a jejich novelizací. V těchto oblastech se předpokládá též společné zapojení do odborných projektů a sdílení informací o nich. ÚOHS dále nabídne studentům magisterských i doktorských studijních programů možnost dlouhodobých stáží, případně i řádná pracovní místa pro absolventy.

Pro Úřad se jedná o další krok v navazování blízkých kontaktů s akademickou sférou. Pod vedením předsedy Petra Mlsny již byla v tomto roce podepsána obdobná memoranda o spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně i s její právnickou fakultou a rovněž s Univerzitou Karlovou.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

11:44 ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného prvního bloku. Nově je mez…