Studenti VŠE a UK budou reprezentovat ČR na mezinárodní soutěži v Dubaji

23.02.2015 16:25

Dvanáct čtyřčlenných týmů studentů českých i zahraničních vysokých škol v polovině února bojovalo o účast ve finále mezinárodní soutěže KPMG International Case Competition. V Dubaji nakonec budou Českou republiku reprezentovat studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze a Univerzity Karlovy. Čtveřice studentů ve složení Karel Kotoun, Martin Žák, Michal Voskár a Nadzeya Hauryliuk prokázala vynikající prezentační a analytické schopnosti. Porazila dokonce i favorizovaný tým českých vysokoškoláků, jež studují v zahraničí. Roli soutěžících si letos vyzkoušela i odborná porota z KPMG Česká republika, která studentům ukázala, jak řeší zadané obchodní situace v praxi.

Studenti VŠE a UK budou reprezentovat ČR na mezinárodní soutěži v Dubaji
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Prestižní soutěž KPMG International Case Competition je jednou z největších mezinárodních soutěží v řešení případových studií. Po celém světě se jí každoročně účastní okolo šesti tisíc studentů z více než tří set univerzit. Čtyřčlenné týmy demonstrují v angličtině své dovednosti nejprve v lokálních kolech, vítězové z jednotlivých zemí následně měří své síly v mezinárodním finále. „Naše soutěž studentům umožňuje porovnat své znalosti a prezentační dovednosti se svými vrstevníky z českých i mezinárodních univerzit. Během jednoho dne získají cennou zpětnou vazbu, která je může dovést k úspěchu v profesním životě. Mezinárodním porotcem soutěže jsem již deset let a musím říci, že jsem na působení českých studentů pyšný. V celosvětové konkurenci si vedou velmi dobře, několikrát již dosáhli i pódiového umístění. Jsou výborně jazykově vybaveni, mají vynikající prezentační schopnosti a týmové nadšení,“ chválí Pavel Závitkovský, Partner,  KPMG Česká republika.

Odbornou porotu, která v soutěži hodnotí jednotlivé týmy, tvoří zástupci vrcholného managementu KPMG Česká republika. Letos si pro studenty připravili překvapení – tříčlenný tým porotců musel ve stanoveném čase vyřešit stejnou případovou studii jako postupující týmy. Že dočasná výměna rolí nebyla vůbec jednoduchá, popisuje David Slánský, Director, KPMG Česká republika, ve svém příspěvku na blogu zpodpalubi.cz: „Ty tři hodiny, které určují pravidla soutěže na přípravu řešení případové studie, jsou opravdu málo. A naopak oněch deset minut, které má porota na kladení otázek, se zdálo jako věčnost. Všichni soutěžící mají naši obrovskou úctu a obdiv.“ Výměnou rolí chtěli porotci studentům přiblížit práci poradců v praxi, kdy musí denně řešit složité obchodní situace svých klientů. Soutěžícím tak demonstrovali, jak mohou v budoucnu strukturovat své prezentace nebo přistupovat k obchodnímu jednání. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Cimrman se vrací do Frymburku, břeh Lipna ozdobí jeho busta

22:08 Turistický spolek Lipenska: Cimrman se vrací do Frymburku, břeh Lipna ozdobí jeho busta

Frymburský břeh lipenské přehrady bude zdobit busta nebo jiná hmotná, umělecky cenná připomínka na p…