Tripartita projednala podporu výzkumu, čerpání EU fondů i aktuální problematiku cestovního ruchu

3. 12. 2015 11:32

Ve středu 2. prosince 2015 se uskutečnilo zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Bohuslava Sobotky zúčastnili také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových konfederací.

Tripartita projednala podporu výzkumu, čerpání EU fondů i aktuální problematiku cestovního ruchu
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Zástupci státu, zaměstnavatelů a odborů diskutovali zejména materiál místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, týkající se podpory efektivního systému výzkumu a inovací s výhledem do roku 2025. Dále se projednávala situace čerpání prostředků z fondů Evropské unie, materiál Ministerstva dopravy o aktuálním vývoji v železniční a vodní dopravě, a aktuální opatření dvouletého Akčního plánu ke Koncepci státní politiky cestovního ruchu ČR.

Čerpání fondů EU

Pravidelným bodem jednání byla také situace čerpání prostředků z fondů EU v končícím programovém období v letech 2007 – 2013 a realizace programů na léta 2014 – 2020.

Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové probíhá plnění závazků v souladu s akčními plány. Aktuálně se realizace programů na nové období nachází především ve fázi vyhlašování výzev, příjmu žádostí o podporu a jejich hodnocení. Již byly vyhlášeny výzvy v 9 z 10 programů, a to v celkovém objemu 150,2 mld. Kč. Prozatím neotevřel výzvy žadatelům pouze Operační program Doprava.

Podpora výzkumu, vývoje a inovací ve vztahu ke konkurenceschopnosti

V diskusi byla konstatována nutnost rozlišovat inovační potřeby a potenciál českého průmyslu a národní potenciál v oblasti inovací a aplikovaného výzkumu. Vláda se zaměří na vytváření stabilního, efektivního, strategicky řízeného a finančně udržitelného systém výzkumu a inovací a na zvýšení inovační výkonnosti podniků posílením výzkumných aktivit a zaváděním nových technologií a postupů směřujících k zefektivnění podnikových procesů.

Dalšími body jednání byla například problematika cestovního ruchu, dopravní agenda či informace o stavu přípravy novelizace stavebního zákona.

Příští jednání se uskuteční 14. prosince 2015 od 16.00 na Úřadu vlády ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…