Vědecko-technický kroužek Energie jinak pro mladé vědátory v Přelouči v novém pololetí rozšiřuje výuku

04.09.2019 17:19

Letování tištěných spojů, sestavování elektrických obvodů, počítání Kirchhoffových rovnic či programování robota. To není momentka ze středoškolského vyučování, ale ze dne otevřených dveří dětského vědecko-technického kroužku, který běží pod záštitou neziskové organizace Energie jinak. Projekt pro děti od 8 do 13 let se těší čím dál tím větší oblibě, proto organizátoři rozšiřují výuku na starší děti od 14 do 16 let a připravují spolupráci se školami z Přelouče i dalších měst z regionu. Kroužek vznikl z iniciativy společnosti SUMO a Elektrárny Chvaletice, které celý projekt také financují.

Vědecko-technický kroužek Energie jinak pro mladé vědátory v Přelouči v novém pololetí rozšiřuje výuku
Foto: Facebook
Popisek: Energie jinak - logo

„Jsem velice ráda, že v Přelouči funguje tento kroužek, protože v celém regionu nemá obdoby a naplňuje aktuální požadavek podporovat vztah těch nejmenších k technickým dovednostem. Ze strany veřejnosti jsem zaregistrovala kladné ohlasy a obrovský zájem. Nadšené jsou děti i rodiče,“ řekla starostka Přelouče Irena Burešová.

Vědecko-technický kroužek působí v Přelouči již třetím rokem. Děti se v něm učí základům elektrotechniky, manuální zručnosti i bezpečnosti práce. Používají při tom kreativní stavebnice LEGO MINDSTROMS, Voltík, Arduino nebo programovacího robota a další pomůcky. Na začátku každé hodiny probíhá 15 minut teorie a poté praktická část, kde má možnost si každý všechno vyzkoušet v praxi.