Výzkumníci ICRC sklidili úspěch na mezinárodní konferenci INTED 2014 ve Valencii

27.03.2014 8:00

Ve dnech 10. až 12. března 2014 se ve španělské Valencii konal osmý ročník mezinárodní konference INTED 2014 o moderních technologiích a vzdělávání.

Výzkumníci ICRC sklidili úspěch na mezinárodní konferenci INTED 2014 ve Valencii
Foto: ICRC
Popisek: Mezinárodní centrum klinického výzkumu (International Clinical Research Center, ICRC)

Jedním z přednášejících byl MUDr. Ondřej Volný, lékař I. neurologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, výzkumník programu NEURO 1 a lektor anatomie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Spolu se svým mladším kolegou Lukášem Malým, studentem biomedicínského inženýrství a asistentem klinického výzkumu v témže programu, připravili názornou prezentaci o nové, moderní a didaktické učebnici anatomie „Memorix Anatomie – Memorix of Anatomy“. Ondřej Volný se podílel jako spoluautor na české verzi učebnice a je hlavním editor její anglické verze.

Memorix Anatomie je unikátní učebnice, která vznikla ve spolupráci anatomů, histologů, studentů medicíny, kliniků, psychologů a andragogů. Hlavními autory jsou Radovan Hudák, student 6. ročníku 2. LF UK v Praze, a doc. MUDr. David Kachlík, PhD., vysokoškolský učitel na Anatomickém ústavu 3. LF UK.

Hlavním cílem knihy je poskytovat informace srozumitelně, názorně a didakticky a propojit anatomii s klinickými poznámkami, které pomáhají v porozumění souvislostem.

O tom, že mladý kolektiv autorů má s učebnicí velké plány, se můžete přesvědčit v následujícím záznamu přednášky Ondřeje Volného: https://www.youtube.com/watch?v=9wE6rY-Q4fQ.

Díky prezentaci na konferenci INTED2014 se týmu podařilo oslovit zahraniční vysokoškolské pedagogy a získat důležité kontakty pro budoucí spolupráci.

Spolupráce Ondřeje a Lukáše v rámci projektu „FNUSA ICRC Věda pro zdraví: Podpora popularizace lékařského výzkumu (CZ.1.07/2.3.00/35.0038)“ je ukázkou synergie mentora a studenta, který je jedním z pilířů pozice asistenta a mentora klinického výzkumu. Jedním z příkladů dobré a tvůrčí kooperace je přesah spolupráce za hranice výzkumné činnosti programu. Tím se otevřel další rozměr spolupráce mentora a asistenta - zapojení do přípravy edukačních materiálů v medicíně s využitím moderních technologií.

Mezinárodní centrum klinického výzkumu (International Clinical Research Center, ICRC) Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) je vědecko-výzkumné centrum nové generace. Jeho posláním je hledání nových metod, technologií a léčiv pro prevenci, diagnostiku a léčbu kardiovaskulárních a neurologických onemocnění. Díky propojení lékařského výzkumu s klinickou péčí získávají pacienti přístup k nejmodernějším metodám léčby. Centrum, s celkovým rozpočtem okolo 4,5 mld. Kč na období 2011 až 2015, je financováno ze Strukturálních fondů Evropské unie, Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem školství a Jihomoravským krajem. V současné době pracuje v ICRC více jak 300 zaměstnanců, z toho přibližně 260 odborníků působí v 17 mezinárodních vědeckých týmech.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…