Zoo Liberec: Na Technické univerzitě vedeme předmět Environmentální výchova na základních školách

13.06.2024 16:05 | Tisková zpráva

Zoo Liberec se svým Střediskem ekologické výchovy DIVIZNA rozšířila své působení i na pole Technické univerzity v Liberci, kde nově založila a vede předmět s názvem Environmentální výchova na základních školách. Předmět již pilotně proběhl v právě končícím letním a na základě dobrých zkušeností i ohlasu studentů plánuje zoo ve spolupráci s TUL s jeho realizací pokračovat i v dalších letech.

Zoo Liberec: Na Technické univerzitě vedeme předmět Environmentální výchova na základních školách
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Vzdělávání veřejnosti je vedle záchrany ohrožených druhů dalším důležitým posláním moderních zoologických zahrad. Povinnost realizace osvětových aktivit je dokonce jednou z podmínek k získání licence a statutu zoo. Zoo Liberec patří v této oblasti k jedné z nejaktivnějších českých zoologických zahrad a branami jejího Střediska ekologické výchovy DIVIZNA (SEV SEVIZNA) ročně projde téměř 7000 dětí. Nyní navíc spojila síly s Technickou univerzitou v Liberci, kde vede zbrusu nový předmět s názvem Environmentální výchova na základních školách.

„Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta (EVVO) na ZŠ a SŠ je řešena zvláštními předpisy, které předpokládají přítomnost samostatné osoby (učitele/učitelky) zodpovědné za tento segment výuky, za toto průřezové téma RVP. Tzv. koordinátoři EVVO musí být přítomni na každé škole, tomu však neodpovídá výuka v pedagogických programech učitelství na FP TUL,“ vysvětluje vedoucí SEV DIVIZNA a zároveň hlavní strůjce předmětu Aleš Kočí. Technická univerzita v Liberci proto oslovila organizace zabývající se EVVO, aby pomohli vytvořit nový předmět v bakalářském stupni

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…