Uplácený asistent poslance Babáka promluvil. Doteď musel mlčet

08.08.2011 17:19 | Zprávy

Asistent poslance Michala Babáka Šimon Stejkoza se stal terčem korupčního jednání. To je v tuto chvíli již známý fakt. Jak Stejkoza řekl ParlamentnímListům.cz, situace, do které se dostal po návštěvě nejprve tří "rádoby" podnikatelů, kteří mu nabídli úplatek, byla velmi nezáviděníhodná. "Pralo se ve mně to, jak se z domněnek a skutečností, jež jsou obtížně dokazatelné, dostat k faktům, abych mohl vše oznámit policii a nečelil tak poté následně obvinění z křivého nařčení."

Uplácený asistent poslance Babáka promluvil. Doteď musel mlčet

V posledních dnech však nastal zvrat. A policie musela v případě údajného pokusu o uplácení asistenta poslance VV Michala Babáka zatknout podezřelé dříve, než plánovala, řekl dnes ČTK Babák. Další podrobnosti poslanec neuvedl, s tím, že jde o "interní důvody" policie. Zdá se tedy, že případ nabírá prudký spád. 

Přitom jak asistent Šimon Stejkoza pro ParlamentníListy.cz v úterý dopoledne dodal, bylo mu jasné, že celou záležitost nesmí vědět hodně lidí - proto, aby mohlo probíhat nerušeně policejní vyšetřování a aby se věc neroznesla, nemedializovala dříve, než to může být naopak spíš ku prospěchu věci.

"Vše se událo v nevelkém časovém rozpětí poté, co se začalo ve společnosti i na politické scéně řešit údajné uplácení uvnitř Věcí veřejných. Každopádně, rozhodně to spolu nesouvisí. Jsem jen velmi rád, že se záležitost skutečně podařilo tak dlouho utajit. Poté, co jsem ohlásil věc policii a rozjelo se vyšetřování, řekl jsem o tom také svému nadřízenému, panu poslanci Babákovi. A tečka - nikomu jinému," řekl dále ParlamentnímListům.cz asistent Babáka Stejkoza.

Tečkou zdůraznil, že z důvodu utajení vyšetřování nepovažoval za přínosné událost oznámit vedení Věcí veřejných. "Oni nejsou přece vyšetřovacím orgánem, tak proč by se tak mělo dít?" vysvětlil své pohnutky Šimon Stejkoza. Podle něj vyšetřování však stále ještě běží, závěry učiněny nebyly, proto o bližších detailech není možné ještě hovořit.

Čtěte také:
VV: Pokus o zkorumpování asistenta poslance Babáka. Velmi amatérský

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Alena Hechtová

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Nejlépe opravenou kulturní památkou kraje je tvrz v Mladějovicích

10:34 Jihočeský kraj: Nejlépe opravenou kulturní památkou kraje je tvrz v Mladějovicích

Tvrz a panský dům v Mladějovicích, které byly dlouhá léta ve zdevastovaném stavu, se po patnácti let…