Válčí se solárními barony a chrání ji největší ochranka: Chtějí mě zlikvidovat

20.05.2013 7:43

Největší ochranku nemá v České republice prezident nebo premiér, jak by se dalo očekávat. Největší zástup bodyguardů chrání šéfku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou, která vytáhla do boje proti majitelům fotovoltaických elektráren. Situace kolem ní je zřejmě pořádně napjatá.

Válčí se solárními barony a chrání ji největší ochranka: Chtějí mě zlikvidovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotovoltaické pole

Podle informací deníku Blesk bylo u bydliště Vitáskové nalezeno "zařízení s elektrickým zdrojem", kvůli němuž byla uzavřena celá ulice. Ačkoli policie tuto informaci nepotvrdila, bodyguardů kolem šéfky ERÚ přibylo. Jak zjistil list, na nedávnou konferenci vyrazila s ochrankou čítající patnáct pořádných chlapů. Vitásková je tak prý nejhlídanější ženou Česka.

Úkol chránit předsedkyni ERÚ prý nařídila na začátku dubna Bezpečnostní rada státu. Spikli se prý proti ní solární baroni, kvůli nimž každá česká domácnost přeplácí za elektřinu. Podle zdroje Blesku mají ti největší dokonce fond na diskreditaci Vitáskové, ve kterém je nyní kolem 29 milionů korun, jehož jediným cílem je všemi způsoby snížit její důvěryhodnost.

Chobotnice s chapadly

"Dostala jsem se do boje s chobotnicí, která má několik chapadel. A já nevím, jestli to chapadlo, které mě hladí po hlavě, mě vlastně nedrží pod krkem," řekla Vitásková novinářům s tím, že si je vědoma, že "hrábla do vosího hnízda", ale udělala by to znovu.

Vedení ERÚ se zajímá především o solární elektrárny připojené na konci roku 2010 tak, aby se jich týkaly vysoké výkupní ceny proudu. Vitásková chce, aby zdroje připojené od roku 2014 nezískaly nárok na provozní podporu a aby byl zároveň stanoven strop pro množství podporované elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …