„Ať voliči vyberou toho, koho považují za lepšího.“ V rozhlasu se sešli soupeři o Senát Bělobrádek a Červíček

10.10.2018 19:41

Ve volebním obvodě číslo 47 Náchod se o víkendu utkají předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS). Oba muži se rozhovořili v Senátním duelu Českého rozhlasu.

„Ať voliči vyberou toho, koho považují za lepšího.“ V rozhlasu se sešli soupeři o Senát Bělobrádek a Červíček
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sjezdu
reklama

„Jsem přesvědčen, že do Senátu by měli kandidovat lidé, kteří mají odbornou a lidskou zkušenost,“ sdělil Červíček, proč by měl být senátorem. „Jsem přesvědčen, že za mnou jsou vidět ty výsledky každodenní práce. Do Senátu, pokud má usilovat o větší důvěryhodnost a pochopení veřejnosti, by měli kandidovat lidé, kteří budou schopni se podílet na věcech, kterým rozumějí,“ podotkl dále.

„Myslím si, že jsem ve svém životě také něco dokázal. Stojí za mnou konkrétní výsledky, které jsou vidět,“ odvětil na stejnou otázku Pavel Bělobrádek a poukázal i na podporu, kterou dostal od starostů regionu. Červíčka pak po prvním kole podpořil neúspěšný kandidát, živnostník kandidující za ANO Petr Koleta.

Anketa

Je v pořádku, když zastupitelé vytvoří koalici bez strany, která vyhrála komunální volby?

10%
90%
hlasovalo: 12687 lidí
Rozdíl mezi oběma muži byl v prvním kole 58 hlasů. Ani jednoho z mužů to však ze sna nebudí. „Ať voliči vyberou toho, koho považují za lepšího,“ poznamenal Bělobrádek. 

„Senátor je regionální zástupce, měl by se věnovat regionu bez ohledu na politickou příslušnost,“ dodal pak k jeho slovům Červíček. Bělobrádek pak opětovně poukázal na své zkušenosti. Také zdůraznil, že nechce kumulovat funkce. Jeho nejsilnějším regionálním tématem je pak podpora obchvatů a stavba D11. Obdobné priority pak má i Červíček. 

Když pak přišla řeč na předsednictví Senátu, Bělobrádek uvedl, že s touto ambicí rozhodně nekandiduje. „Nepřemýšlel jsem o tomto, o konkrétním jménu,“ podotkl pak k tématu Červíček.

V závěru se pak Bělobrádek vyjádřil i k tomu, zda bude znovu kandidovat na předsedu strany. Podle jeho slov se rozhodne až po skončení kampaně a podle toho, jak dopadnou volby. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…