,,Hovado!“ Ivánku, Ivánku... Další zajímavosti o lídrovi Pirátů Bartošovi

18.10.2017 10:29

Na předsedu Pirátů Ivana Bartoše vypadla ze skříně nepěkná minulost. A dva dny před volbami důkazy o spojení s levicovými militanty, označovanými v USA za teroristy, očividně těžko rozdýchává. Na dotazy o podivných položkách jeho životopisu odepisuje vzkazy jako: „Jste hovado.“ Nebo: „Z takových, jako jste vy, se mi zvedá kufr.“

,,Hovado!“ Ivánku, Ivánku... Další zajímavosti o lídrovi Pirátů Bartošovi
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš

Internetem se šíří fotografie Ivana Bartoše s vlajkou organizace Antifa. Tato levicová bojůvka se proslavila nejen útoky na německou AfD, ale například také zapalováním aut a házením dlažebních kostek při summitu G20 v Hamburku. V USA se Antifa proslavila například při krvavých protestech v Charlottesville.

Již za prezidenta Obamy tajné služby psaly, že v případě „posílení nacionalistických, rasistických a protiimigrantských stran se dá očekávat pádná odpověď ze strany těchto „anarchistických extremistů“. Již na jaře 2016, kdy Donald Trump teprve začínal prezidentskou kampaň, se objevovaly první případy, kdy Antifa používala Molotovovy koktejly, rozbíjela okna, a dokonce nastražovala bomby.

V interních vládních materiálech, které pronikly na veřejnost, se o Antifě běžně mluvilo jako o „teroristech“. Statisíce lidí v petici požadovalo, aby byla zařazena na listinu teroristických organizací.

A právě s vlajkou této organizace předseda České pirátské strany nejen pózoval, ale dokonce v ní zabalen chodil po ulici během demonstrací. Jedna z fotografií dokumentuje Bartoše, kterak stojí v čele průvodu sympatizantů Antify u transparentu „Uprchlíci vítejte, nacionalisti táhněte“.

Bartoš své angažmá obsáhle vysvětloval, že to byla reakce na dění kolem uprchlické krize, a uzavřel kategorickým: „Nestydím se za to.“ Podporu mu vyslovil i Jakub Horák, hlavní tvůrce předvolební kampaně Pirátů.

„Jedna věc se nemění – Konvička je magor, Okamurův jedinej program je strašit lidi a Řád národa je spolek nebezpečnejch štváčů… Kdokoli byl kdy na demonstraci proti podobnejm lidem, ať se za to nestydí a je na to hrdej,“ napsal.

Všechny tím ale určitě nepřesvědčil. A lidé se zajímali, jak se Ivan Bartoš dívá na svou minulost. Občan Jan Čížek Bartošovi přes sociální síť zaslal článek, že Okamurova strana SPD se zbavila svého člena, podezřelého z extremistické minulosti. A zajímalo jej, zda Bartoš kvůli své extremistické minulosti odejde od Pirátů také.

„Jste blbej, nebo navedenej,“ odepsal Bartoš, potenciální poslanec, o kterém se na sociálních sítích dokonce objevily spekulace, že by měl být ministrem kultury. „Koukám, že některý lidi jsou fakt mimo.“

„Nejste navedenej. Jste člen organizace Antifa, kterou USA zařadily na seznam teroristických organizací. Terorista v parlamentu, to tu ještě nebylo,“ pokračoval v konverzaci občan.

Odpověď od předsedy ČPS zněla: „Já nemám žádnou extremistickou minulost, ale to je jedno. Jste hovado.“ A pak dodal: „Z takovejhlech vejlupků se mi zvedá kotel.“

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

10:52 „To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání

Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hř…