FOTO, které může zásadně ovlivnit kampaň. Šéf Pirátů Bartoš tam stojí v hodně zvláštní společnosti

17.10.2017 19:48

Voliči rozhodnou v pátek a sobotu, koho do Sněmovny pošlou, už nyní je však bráno za hotovou věc, že pětiprocentní hranici poprvé překročí i Piráti. Zároveň s tím na povrch vyplouvají různé informace a materiály, například snímky pirátského šéfa Ivana Bartoše z demonstrací levicových extremistů vítajících migranty.

FOTO, které může zásadně ovlivnit kampaň. Šéf Pirátů Bartoš tam stojí v hodně zvláštní společnosti
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš

Patrně poslední průzkum volebních preferencí z dílny agentury Median, který byl před volbami publikován, přisuzuje Pirátské straně zisk 8,5 procenta voličských hlasů. O dvě procenta víc než lidovci, o dvě a půl víc než TOP 09.

Anketa

Který moderátor (či která moderátorka) je nejlepší?

hlasovalo: 10846 lidí

Piráti jsou v některých ohledech neznámá strana, do doby předvolebních debat neměla široká veřejnost příliš povědomí o jejich názorech na EU, Rusko nebo migrační krizi. Část obyvatel stranu považovala za „ajťáky“, kteří chtějí legalizovat marihuanu a volně stahovat filmy. To zjevně řadu lidí vedlo k tomu, aby zapátrali v minulosti.

Tato snaha byla úspěšná v případě osoby pirátského předsedy Ivana Bartoše, který se na základě nalezených snímků, nyní kolujících na sociálních sítích, zúčastnil demonstrací extrémně levicové organizace Antifa a akcí na podporu přijímání migrantů.

Nejdříve se na Facebooku objevil několik let starý snímek, na němž je Ivan Bartoš zahalen do vlajky tzv. Antifašistické akce, v pondělí večer začala kolovat další fotka. Ta zachycuje předsedu Pirátské strany v čele průvodu rovněž ultralevicové akce na podporu uprchlíků. Fotky na sociální síti sdílely tisíce lidí.

Sám Bartoš za tím vidí snahu očernit jeho osobu a snížit možný volební zisk. „Jelikož se kampaň proti mé osobě neustále rozjíždí a nejen na internetu jsou sdíleny poměrně sprosté lži, dovolím si zopakovat svoji dřívější proklamaci. Jsem liberál a pacifista. Být proti fašismu mi přijde správný. A věřím, že tomu tak v ČR stále je. Ano, byl jsem na demonstracích v Praze - stejně jako jsem stál například u ubytoven v Krupce, kde pochodovali neonacisté a hrál jsem vystrašeným dětem na harmoniku. Stejně tak ve Varnsdorfu nebo v Ústí,“ napsal na svém facebookovém profilu Ivan Bartoš.

„Neuznávám násilí jako řešení problémů. Mé postupy jsou didaktika a politika. V případě nutnosti nenásilný protest. V únoru 2016 v Praze probíhaly dvě velké exhibice rozdmýchávající nenávistné nálady v české společnosti - pan Okamura opakovaně na Václavském náměstí za podpory českých nacionalistů a pan Konvička před Pražským hradem, kde byl dokonce zadržen v Konvičkově táboře muž, který střílel z pistole do vzduchu při pokřikování hesel ‚Blaničtí rytíři jsou připraveni‘. U Bruských kasáren a na Malostranském náměstí se v té době konala dvě shromáždění vyzývající k toleranci. První pořádaný sdružením ‚Ne rasismu‘ na akce nazvané Solidarita bez hranic - pochod proti rasismu a xenofobii a druhé Shromáždění proti rasismu, které pořadatelé pojmenovali Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu. Happeningů proti rasismu a xenofobii jsem se zúčastnil. Nestydím se za to,“ dodal Bartoš.

 

 

Nenechte si ujít VIDEO. Informovaný právník ke kauze lithium:

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…