"Konec hry!" Marine Le Penová vyslala brutální vzkaz nelegálním přistěhovalcům

09.12.2016 8:42

Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová, která by se v roce 2017 ráda stala prezidentkou Francie, představila další plán. Děti nelegálních migrantů prý nemohou čekat, že se jim ve Francii dostane bezplatného vzdělání. Informuje o tom server britského bulvárního deníku The Sun.

"Konec hry!" Marine Le Penová vyslala brutální vzkaz nelegálním přistěhovalcům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen
reklama

Nelegální přistěhovalci mířící do Francie nemohou podle Le Penové očekávat, že se o ně vláda postará. „Vzkazuji jim: Pokud přijdete do naší země, nečekejte, že o vás bude postaráno v našem zdravotním systému a nečekejte, že se vaše děti budou zdarma vzdělávat,“ zaznělo z úst francouzské prezidentské kandidátky, která bývá kritizována coby představitelka radikální pravice za své příliš vyhraněné postoje. Nelegální migranti by podle Le Penové měli vědět, že skončí zacházení v rukavičkách. „Konec hry!“ hřímala dál.

Posléze vyzvala cizince žijící ve Francii, aby v této zemi řádně platili daně, pokud chtějí využívat francouzské zdravotnictví či školství.

Marine Le Penová by se ráda stala vůbec první prezidentkou v historii země. Předvolební průzkumy naznačují, že má jasnou šanci postoupit do druhého kola přímé prezidentské volby, ale konečné vítězství nemá jisté. Pravděpodobně se v něm utká s pravicovým kandidátem na prezidenta, expremiérem Francoisem Fillonem. Případní levicoví kandidáti na prezidenta podle průzkumů nemají velkou šanci uspět.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…