„Lhář nebo blázen?“ Vondráček udeřil na Fialu za jeho výroky o státním deficitu

05.09.2024 14:44 | Monitoring

„Je to lhář? Nebo blázen? Nebo obojí?“ Těmito slovy ostře zareagoval Libor Vondráček, předseda Svobodných, na nedávné výroky premiéra Petra Fialy (ODS), který se v rozhovoru pro E15 pokusil ospravedlnit současný astronomický deficit státního rozpočtu.

„Lhář nebo blázen?“ Vondráček udeřil na Fialu za jeho výroky o státním deficitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček

Fiala tvrdil, že snížení deficitu o 400 miliard korun by ohrozilo ekonomický růst země. „Kdo si myslí, že z deficitu 400 miliard uděláme nulu bez ohrožení růstu, neví, o čem mluví,“ prohlásil premiér.

Pro Vondráčka jsou však tato slova jen další výmluvou na krytí neschopnosti vlády efektivně řídit veřejné finance. „Žádný růst tady není! Naše ekonomika je na tom stále hůř než v roce 2019,“ tvrdí rozhořčeně předseda Svobodných a dodává, že vláda pouze maskuje svou neschopnost šetřit na státních výdajích.

Vondráček neváhá dále ostře kritizovat Fialovu vládu za neustálé navyšování počtu úředníků a zakládání nových úřadů, přestože by se mělo šetřit. „Nové úřady se zřizují, nové dotace se zavádějí, vláda má nejvíce členů za posledních 20 let, státních zaměstnanců přibývá,“ vypočítává Vondráček, co vše podle něj přispívá k prohlubování krize. „A zatímco si hrají na pozéry, dělají bombastické nákupy a posílají peníze do ciziny.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fiala neví vůbec o co jde. Celý život pracoval na VŠ, kde prostě peníze odněkud přišly a nemusel se starat kde se vzaly., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 05.09.2024 16:15:18
Fiala si myslí, že když někdo chce peníze tak si řekne a ony přijdou, neví že je třeba je vytvořit prací, prodejem a ten není protože jsme se podřídili politice USA, že vše musí jít pro USA a jeho zájmy za cenu našeho krachu

|  7 |  0

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…