„Národ je hloupej.“ Vrchní sestra klidně, ale tvrdě. Těm, co nevidí

09.03.2021 7:30

Tady se rozmáchla smrt a velkou kosou nám tady předvádí, jak všechny pokosí. Těmito slovy popsala řádění covidu vrchní sestra na plicním oddělení v nemocnici v Karlových Varech Lucie Škodáčková, která sice rozumí frustraci lidí, že musí sedět doma, ale věří, že by se lidé měli jít podívat na plicní oddělení, aby viděli, jak smrt úřaduje. „Svým způsobem je ten národ trošku jako hloupej,“ posteskla si.

„Národ je hloupej.“ Vrchní sestra klidně, ale tvrdě. Těm, co nevidí
Foto: Screen YouTube
Popisek: Vrchní sestra plicního oddělení karlovarské nemocnice Lucie Škodáčková

Lucie Škodáčková, vrchní sestra na plicním oddělení nemocnice v Karlových Varech, promluvila od plic o tom, co v covidové době zažívá, když pracuje s pacientem, který po útoku covidu lapá po vzduchu.

Anketa

Hospodařila Babišova vláda v době pandemie dobře s našimi penězi?

60%
40%
hlasovalo: 12039 lidí

„Znamená to dusícího se pacienta, kterému se nedostává absolutně kyslíku, dusí se, lapá po vzduchu a v podstatě má tak postižené plíce, že jeho každý nádech a výdech je pro něj velká práce,“ zdůraznila vrchní sestra na videu na serveru YouTube.

Navzdory tomu, že je to opravdu těžké, se všechny sestřičky snaží, aby nakonec všechno dopadlo dobře a pacienti odešli domů po svých. S covidovými pacienty se to ale často nedaří.

„Lidi umírají, ale tohle není normální. Tohle normální není. Tady se rozmáchla smrt a velkou kosou nám tady předvádí, jak všechny pokosí. A není to o tom, že někdo je rizikovej, nebo nerizikovej. To je prostě ruská ruleta,“ zdůraznila Lucie Škodáčková.

Všichni lidé, kteří covid zlehčují, kteří nedodržují základní opatření, by se podle sestřičky měli přijít podívat do nemocnice a zkusit si jaké to je, předávat rodině věci po zemřelém člověku. Po člověku, který mohl, nebýt covidu, ještě 20 let žít.

„Každá další vlna je silnější a silnější a brutálnější a brutálnější. Ty lidi žijou kratší čas v nemocnici a ten průběh je horší a horší,“ popsala realitu vrchní sestřička.

Podle svých vlastních slov ale umí pochopit lidi, kteří v nemocnici nepracují, nevidí denně lidi, jak se pod náporem covidu dusí. Tito lidé nevidí, co se děje za zdmi nemocnic a jsou frustrovaní z toho, že rok nikam nemohou, že musí sedět doma. „Já jim rozumím, ... ale svým způsobem je ten národ trošku jako hloupej,“ posteskla si.

Hloupé se jí zdá, že stát zakáže lyžovat, tak lidé tenhle zákaz obejdou a na svahu bobují.

„Ale tohle nejde obejít, to je prostě nemoc. To je něco, co nevidíme, co přijde a každého z nich se to může týkat. A bude se jich to týkat,“ varovala všechny sestra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…