"Nejblbější zelený plk" vypustil Liška

21. 12. 2010 16:10

Webový server Antimeloun.cz, který kritizuje zelenou politiku a enviromentalismus, zveřejnil výsledky druhého ročníku ceny Meloun roku.

"Nejblbější zelený plk" vypustil Liška

Příznivci webu hlasovali ve třech kategoriích - největší zelený zločinec, největší zelený zločin a nejblbější zelený plk.

"V této anketě naši příznivci vybírali ty, kteří pod záminkou ochrany přírody jen lžou, omezují naši svobodu, diktují nám, jak máme žít, nahrabou si u toho velké peníze a nakonec poškozují i samo životní prostředí," vysvětlila podle serveru prvnízprávy.cz redakce Antimelounu.cz.

Největší zelený zločinec

Největším zeleným zločincem se stal agropodnikatel a lobbista Andrej Babiš. Cenu získal za přidávání řepky olejné do pohonných hmot.

Druhé místo obsadil někdejší předseda Strany zelených Martin Bursík, jehož zákony trápí ekonomiku i potom, co sám Bursík z politiky zmizel. Na třetím místě skončil český meteorolog-alarmista Ladislav Metelka.

Největší zelený zločin

Jako největší zelený zločin čtenáři označili "zaneřádění České republiky slunečními panely za peníze nás všech".

Bodovalo i "brutální prosazení vyššího povinného podílu biopaliv v pohonných hmotách den před volbami v květnu 2010" a "bezohledné obstrukce ekologických vyděračů při stavbě dálnice do Ústí nad Labem".

Nejblbější zelený plk

V kategorii "Nejblbější zelený plk", kterou loni s přehledem vyhrála Kateřina Jacques svou nezapomenutelnou přednášku o biomase, letos zářil její stranický kolega Ondřej Liška.

Ten, navzdory katastrofickým dopadům fotovoltaických zákonů, řekl: "Je přece správné, že došlo k boomu fotovoltaiky, protože to je čistší energie než jádro..."

Druhá příčka patří Janu Rovenskému z Greenpeace za jeho: "Elektrárna Prunéřov ročně zabije 63 lidí!"

Trojici uzavírá Jakub Esterka ze sdružení Arnika. "Místo kácení stromů by stačilo dát značku ´Pozor alej´," řekl Esterka v rámci protestu proti kácení alejí u silnic.

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

14:17 Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

Spor s již zesnulým Zdeňkem Altnerem je jednou z karet, kterou mohou kritici ČSSD proti straně zahrá…